“İLYASBEY KÖYÜ CAMİİ’NDE RESTORASYON DEVAM EDİYOR”

“İLYASBEY KÖYÜ CAMİİ’NDE RESTORASYON DEVAM EDİYOR”

“Pazaryeri ilçemizde Doğanlar camii restorasyonunu tamamladık, ibadete açıldı. Yine İlyasbey köy hamamı bu sunumun hazırlandığı tarihte devam ediyordu fakat onun çalışması bitti. Edebali vadisinde yaptığımız çalışmalar var 4-5 yerde. Bunlarla ilgili iş artışına gitmemiz gerekiyor.” diyen Sarı şunları aktardı:

 “Onunla ilgili de %50’yi aşıyor. Bizim yönetmeliğimizde bakan onayıyla bir yol var, şu anda Ankara’da. İnşallah o da onay aldığımızda bu sene vadiyi tamamlamış oluruz.

Yine İlyasbey köyü camii’nde restorasyon devam ediyor, süresi var onun, bu yıl içerisinde tamamlanacak. Bozüyük’te minare işimiz vardı, onu yaptık, tamamladık, teslim ettik. Kasımlar köyü’nde kış şartlarından dolayı faaliyet yapamadık,  o da uzun yıllar beklemişti, onun da ihalesi, yer teslimi yapıldı 21.11. 2014 tarihinde. Yine projelerini tamamladığımız Söğüt ilçemizdeki 3 tane yerimiz vardı. Bu türbede hemen acilen program, ödenek kabul olmadan çalışmalara başladık ki önümüzdeki törenlere yetiştirmiş olalım diye. Bir de Pazaryeri’nde Beşçiftçiler camii var, o da yakınında bir cami yapılarak kaderine terk edilmiş, onu da unuttum söylemeyi burada yok. Onunda proje teklifini sunduk, projelendirdikten sonra onarımını yapmış oluruz.”

Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı’nın konuşmasının ardından Vali Nayir  “İlimizin tarihi ve kültürel yapısında önemli olan eserlerin sorumluluğu üzerinizde.” diyerek bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.  

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam