“İmzanla Zincirleri Kır”

“İmzanla Zincirleri Kır”

 

15 Nisan-17 Mayıs 2013 tarihleri arasında ülke genelinde “İmzanla Zincirleri Kır” adıyla düzenlenen kampanya sonunda 10 milyon imza toplanması hedefleniyor.

Kampanyanın Bilecik ayağı 20 Nisan 2013 Cumartesi günü Belediye Çay Bahçesi önünde gerçekleşti.

İmza kampanyasına destek veren isimler arasında Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Meral ile Bilecik Edebalı Kültür ve Araştırma Derneği Başkanı Arif Durmuş da yer alıyor. Meral, faaliyeti gerçekleştiren dernek üyelerine hitaben,  “Faaliyetinizden dolayı size teşekkür ediyoruz. Allah sizden razı olsun. Bazı değerlerin unutulduğu bu dönemde yapmış olduğunuz bu çalışma inşallah ümmete bir umut olacaktır. Sizleri tebrik ediyorum.” dedi. Kurulan stantlara vatandaşların ilgisi yoğundu. Stantları gören vatandaşlar konu hakkında dernek üyelerinden bilgi aldı. Bilgi alan vatandaşlar sonrasında kampanyaya destek olmak için imza attılar.

 

81 ilde 10 milyon imza toplanması hedefleniyor

 

Konuyla ilgili açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Bilecik Şube Başkanı Sadık Savak, kampanya süresince Bilecik’in belli bölgelerinde belli günlerde açılacak stantlarla imza toplanmaya devam edeceğini kaydetti. Savak konuyla ilgili şunları aktardı:

“Efendimiz (s.a.v)’in Hendek Savaşı’nda müjdelediği İstanbul’un Fethi’nin sembolü olan Ayasofya’nın 482 yıl cami olarak kalmasından sonra belli olaylarla birlikte müzeye çevrilmesi ve Fatih’in çok açık olan vakfiyesinde bedduasıyla da dahil olmak üzere gayet net olan vakfiyesinde vebalimizi üzerimizden atmamızın vesilesiyle Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi olarak ‘81 ilde 10 Milyon İmza’ kampanyasını başlatmış bulunmaktadır.

 

‘Bu sene, Ayasofya’nın içinde namaz kılmayı ümit ediyoruz’

 

Biz de Bilecik olarak bu kampanyaya en büyük şekilde desteklerimizi vereceğiz. Geçen sene Ayasofya’nın önünde 100 bin kişiyle namaz kılmıştık. Öğle namazımızı orada kılmıştık. İnşallah bu sene de ümidimiz içerisinde namaz kılmak. Bununla birlikte çalışmalarımızı en iyi şekilde devam ettireceğiz. 17 Mayıs tarihine kadar imza kampanyamız devam edecek. Bilecik’imizin belli noktalarında imza kampanyalarımız devam edecek. Belediye Çay Bahçesi önü, Şehitler Parkı, Şadırvan mevkii, Kapalı Pazar bölgesinde ara ara stantlarımız açık olacak. Bütün sivil toplum örgütlerini böyle güzel bir kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.” ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam