• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“İNDİRİN MASKENİZİ!”

“İNDİRİN MASKENİZİ!”

HaberSİZsiniz

Erhan TOKA

“İNDİRİN MASKENİZİ!”

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında birileri Atatürk’e ağza alınmayacak sözler sarf etmişler.

Ayrıntılarına girmek istemiyorum, isimlerini zikredip de reklamlarını yapmak istemiyorum.Tek kelimeyle “YAZIKLAR OLSUN DİYORUM!!!”

Biz Balkan göçmeni bir aileye mensubuz. Atalarımız şimdiki Makedonya Tikveş bölgesinden Anadolu’ya göç etmek zorunda kalmış, rahmetli dedem Çanakkale harbinde gazi olmuş bir neslin evlatlarıyız. Rahmetli Babaannem 1977 yılında vefat etti. Ben onun anlattıklarınla büyüdüm. Namazında, niyazında bir insandı ninem. Göç yolunda, Türkiye’ye gelirlerken ne çileler çektiklerini, ne zulümlerle karşı karşıya geldiklerini anlatırken gözleri dolardı. Selanik göç türküsünü radyoda duyunca iki gözü iki çeşme ağlar, bir şey sormaya kalktığımda ise cevap vermekten imtina ederdi. Atatürk’ten bahsederken de hep gözleri dolardı ve ardından ruhuna dua okur ve bana da hep Atatürk’ü sevmemizi, onun sayesinde Türkiye’de rahat ettiklerini, Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde rahatça ibadet yapılabilindiğini hüzünle anlatırdı.

Yurdumuzu emperyalist güçlerden kurtaran, içerdeki hainlerle ayrı mücadele etmiş, Cumhuriyeti kurarak bizlere armağan eden, yaptığı devrimler ile muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızı sağlayan, bugün bile bu topraklarda al renkli bayrağımız en ücra köşelerde dalgalanıyorsa, minarelerimizden ezanlar okunuyorsa biz tüm bunları Atatürk ve isimsiz kahramanlarımıza borçluyuz. Bunlar aşikar iken dahi insan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e nedir bu kin, nedir bu nefret anlayabilmiş değilim yeminle…

Kendisinden öte annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Efendi, manevi kızı Afet İnan’a hakaret ve iftiralara kadar giden bu densizliğe sessiz kalınmadı. Bu kendini bilmez zatlara gerekli suç duyurularında çeşitli kurum, kuruluş ve bireyler tarafından gerekli suç duyurularında bulunuldu. Ben de hukuki haklarım saklı kalmak suretiyle gerekli mercilere gerekli şikâyette bulunup, suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum.

Bu zatlar ve adı geçen TV kanalı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını,5816 sayılı ATATÜRK aleyhine işlenen suçlar hakkında kanunu ve Türk ceza kanununu ihlal etmişlerdir. Bu kişiler kimdir, soyları sopları nedir bilmiyorum, öğrenmek ve bilmek de istemiyorum doğrusu. Ama niyetleri ve amaçları apaçık belli olan bu dış güçlerin maşaları elbette sonuca ulaşamayacaklar. Yüzlerine taktıkları maskeler bir gün mutlaka düşecektir. Aynı 15 Temmuz gecesi darbe girişimine yeltenen hainlerin maskelerinin düştüğü gibi… Sonuçta asla ve asla Türkiye’de Atatürk düşmanlığı ile bir yere varılamayacağını ve bu düşmanlığı yapanların da sonucunun ne olduğunun arkalarında hangi dış güçlerin olduğunu hep birlikte gördük. Emperyalist güçlerin oyunlarına karşı bu millet omuz omuza vererek mücadelesini verir bu sebepten dolayı bu tür tahriklerle yüce Türk Milletini bölüp parçalayamayacaklarından adım gibi eminim. Yakın ve uzak tarihimizde bunun birçok örneğine rastlayabiliriz.

Bu mesnetsiz ve alçakça iftira ve suçlamalarda bulunanlar yüce Adalet önünde mutlaka bunun hesabını vermeliler. Ben bunun için bu zatlara Hakkımı helal etmiyorum. Yıllar önce adeta bu günleri ve bu maskeli tipleri görerek çok güzel sözler söyleyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk adeta bu sözlerle onlara cevap veriyor. “Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar.”
 HOŞÇAKALIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Böyle bir şerefsizliği gördünmü deliriyorum ahlaksız şeref yoksunu adiler acaba yüce atamız ve bu vatan için Çan’ını veren Aziz şehitlerimiz olmasaydı babalarının kim olduklarını bilebilceklermiydi? Bu vesileyle senin gibi bir arkadaşım olduğundan gurur duyuyorum. Ne mutlu Attürk sevgisiyle bizleri eğiten öğretmenlerimize……

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam