İŞ KOLUNA VE ÇOĞUNLUK TESPİTİNE İTİRAZ YERSİZDİR

İŞ KOLUNA VE ÇOĞUNLUK TESPİTİNE İTİRAZ YERSİZDİR

Siyasilerden işçilere destek

Bilecik Adliye Sarayı 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde gerçekleştirilen davada işçilere destek olmak üzere CHP Bilecik Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün,  MHP il Başkanı Ahmet Gürses, CHP Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan ve CHP Meclis Üyesi Seyfi Özgen de hazır bulundu. Tüzün, yaptığı açıklamada “Duruşmayı izledik. Arkadaşlarımızın sendikayla ilgili haklı bişr mücadeledi var. Biz de hem ziyaret hem de duruşmanın neticesini öğrenebilir miyiz diye geldik ama bir sonraki mahkemeye kaldı. İnşallah çalışanlarımızın gönlünce olur. Onların istediği gibi sonuçlanır diye düşünüyorum. Arkadaşlarıma bvaşarılar dililyorum.” İfadelerinde bulundu.

“İşçiler bu oyunu bozmak için mücadele etmeye karralıdır”

Faaliyet yürüttüğü iş kolu dışında kalan iş yeri iddiası ve Toplu İiş sözleşmesi yapılmasına karşı açılan davalar hakkında yazılı açıklama yayınlayan Kristal İş Sendikası Eskişehir Bölge Temsilcisi İsmail Ayer, Kristal İş sendikasının ve işçilerin Bilecik Cam İş Maden hazırlama işyeri için sürdürmüş olduğu sendikal örgğtlenme mücadelesi yetki aşamasında şişecam işverenin itirazı üzerine mahkemelik olduklarını belirtti. Ayer, açıklamasında şunları belirtti:

 “Şişecam işvereni Bilecik Cam İş Maden hazırlama işçileri sendikalı olmasın diye elinden geleni ardına koymuyor. Hem Cam İş Maden hazırlama işçileri hem de Kristal İş Sendikası bu oyunu bozmak ve işçilerin sendikalı toplu sözleşmeli çalışmaların için sonuna kadar mücadele etmeye kararlıdır.

“İş Koluna ve çoğunluk tespitine yapılan itiraz yersizdir”

İşçilerinin haklarını vermek yerine onları mahkemede süründüren, işten atıp açlığa mahkum eden zihniyetle mücadelemiz sürecektir. Bu anlayışın ve yapılanın yanlış olduğu bir kez daha tekrarlamakta fayda görüyorum. Anayasanın ve yasaların önünde haklı olduğumuzu biliyoruz. Yasaların ve hukukun ardından dolanmaya çalışmak fayda etmeyecektir. İş koluna yapılan itirazda çoğunluk tespitine yapılan itiraz da yersiz ve gereksizdir diyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam