• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
IŞIK, AK PARTİ TEŞKİLATIYLA BULUŞTU

IŞIK, AK PARTİ TEŞKİLATIYLA BULUŞTU

“TEŞKİLATIN VARLIĞI, HAVANIN OKSİJENİ GİBİDİR”

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Bilecik ziyareti kapsamında Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek teşkilat ile bir araya geldi.

Burada teşkilat mensuplarına seslenen Işık, teşkilat yapılanmasının güçlü bir şekilde kurulmasının önemine dikkat çekti. Kendisinin de teşkilattan gelen bir kişi olduğunu hatırlatan Işık, bir liderin önderliğinde bir dava için çalışan uğraşan isimsiz kahramanların son derece önemli odluğunun altını çizdi.

“TEŞKİLATÇILIĞIN ZORLUĞUNU BİLEN BİR ARKADAŞINIZIM”

Ak kadrolara hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Işık şöyle konuştu:

“Türkiye2nin en önemli illerinin başında gelen Bilecik’te teşkilatımız  ile birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum.  Bilecik, bizim için kuruluşun, dirilişin daha sonra da kurtuluşun sembolü bir ilimizdir. 400 çadırlık bir beylikten bir cihan devletine yürüyüşün başlangıç noktasıdIr. Sadece cihan devleti olma noktasında değil ama bizi biz yapan değerlerin Bielcik’ten bütün dünyaya yayılmış olması; bu ilin nüfusunun, yüzölçümünün ve diğer sahip olduğu güzelliklerin ötesinde çok büyük ve özgün ağırlığa sahip olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla bu ilde yaşamak bir ayrıcalık ama bu ilde yaşamanın ayrı bir sorumluluğu olduğunu da unutmamak lazım. Ben de teşkilattan gelen bir arkadaşınızım. İlde il yönetim kurulu üyeliği,  Ar-Ge başkanlığı, teşkilat başkanlığı, daha sonra 4 yıl il başkanlığı , daha sonra da milletvekilliği, teşkilatta koordinatörlük, teşkilat başkan yardımcılığı, milli eğitim komisyon başkanlığı ve bakanlık görevlerinde bulundum. Teşkilatların ne kadar önemli olduğunu bilen bir arkadaşınızım. Teşkilatçılığın ne kadar zor olduğunu da bile bir arkadaşınızım ama bu kutlu davanın bir parçası olmak, bu hareketin bir ferdi olmanın da tarifsiz bir ayrıcalığının olduğunu da bilen bir arkadaşınızım. Ülkemizde yapılan her bir hizmete katkı vermiş olmanın  her birimiz aslında manevi hazzını da yaşıyoruz. Belki belli hizmetlerin yapılmasında öne çıkan isimler vardır ama bir de arkadaki isimsiz kahramanlar vardır. Teşkilatlar, işte o arkadaki isimsiz kahramanları oluşturuyorlar. Belki il başkanımızın ismi biliniyor, milletvekilimizin ismi biliniyor, belediye başkanımızın ismi biliniyor, belki kadın ve gençlik kollarımızın ismi biliniyor ama arkada ismi bilinmeyen onlarca, yüzlerce, binlerce, milyonlarca teşkilat mensubumuz var.

IMF’NİN 3 KURUŞUNA MUHTAÇ OLAN BİR ÜLKEDEN, MAZLUMLARA YARDIM EDEN BİR ÜLKE HALİNE GELDİK

Bugün Allah’a hamd olsun son 15 yılda Türkiye IMF’nin 3 kuruşuna muhtaç bir ülke olmaktan bugün dünyada nüfusuna oranla  en fazla muhtaçlara yardım yapan ülke konumuna geldiyse hiç  kuşkusuz bunda liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük önemi var ama onunla beraber yol yürüyen isimsiz kahramanların da çok büyük katkısı ve desteği var. Zaten ekip olmak böyle mümkün oluyor.

“TEŞKİLATIN VARLIĞI, HAVANIN OKSİJENİ GİBİDİR”

Bir ordunun bir komutanı oluyor ama o orduyu zafere ulaştıran adı sanı bilinmeyen binlerce asker oluyor. Teşbihte hata olmasın ama siyasette de bir lider var. O liderin etrafında güçlü bir kadro var ama onları arkadan destekleyen ve onlarla birlikte yol yürüyen milyonlar var. İşte teşkilat böyle bir güç. Teşkilatın varlığı, havanın oksijeni gibi. Varlığında kimse çok kıymetini  bilmiyor ama havada oksijen azalınca insanlar için ne büyük sıkıntı başlarsa, teşkilatsızlık da o kadar büyük sıkıntı var demektir. Bunun Türk siyasi hayatında aslında en güzel örneklerinden biri Demokratik Sol Parti’dir. Teşkilatı olmadığı için %22’den %1,5’lara düşmüş bir partidir. Teşkilat olsaydı belki yaptığı pek çok hatanın önüne geçebilirdi. O açıdan bizim için teşkilatımız son derece önemli. Olmazsa olmaz. Teşkilatın gücünü koruması, partimiz menfaatine faaliyetler yapması bizim için son derece önemli. Bu açıdan sizin bugüne kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Bir kongre sürecindeyiz. Elbette bir oranda yenilenme olacak. Görevine devam etmeyecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz. Yeni görev alacak arkadaşlarımıza başarılar dileriz ama konumumuz ne olursa olsun en büyük onur Türkiye’nin kendi medeniyet değerlerimiz üzerinde yoluna devam etmesi hareketi olan Ak Parti’nin bir neferi olarak bu kutlu davaya hizmet etmek. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

ELDEMİR, “SAYIN IŞIK’IAĞIRLAMAKTAN SON DERECE MUTLUYUZ”

Ak Parti Milletvekili Halil Eldemir,  Işık’ı ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek şöyle konuştu:

“Teşkilatın bütün Kademlerinde bulunmuş, hükümetimizin de belli bakanlıklarındaki tecrübesi fevkalade geniş olan bie ağabeyimizle beraberiz. Kendisini ilimizde ağırlamaktan son derece memnunuz. Parlamento çatısı altında milletvekili olarak da beraber vazife yapıyoruz ama ben bir husus özellikle vurgulamak isterim. Biz mecliste kanunlar yaparız. Hükümetten gelen kanun tekliflerini komisyonlarda görüşürüz. Genel kurula gelir. Sayın bakanımız Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığındayken meclise gönderdiği kanunların hepsi muhalefetin de genelde desteğiyle geçen, her şeyden önemlisi fayda analizleri yapılmış kanunlardı. Bunlar, ülke geleceği açısından gerçekten önemli. Sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizin, 2023, 2053, 2071 hedefleri, burada koymuş olduğumuz üretimdeki genişlemeler , ithalat, ihracat, bu konulardaki hacimlerin hepsinin ne fayda getireceğini analiz ederek gelen kanunlardı. Ben kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bilecik’te ağırlamaktan duyduğumuz mutluluğu da ifade etmek istiyorum.”

Ak Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık ise burada yaptığı konuşmada, Bilecik’teki kongre sürecine değinerek “İlimizdeki 3 beldemizin başkanlarının atamalarını gerçekleştirdik. 8 ilçemizden de 4’ünün kongresini gerçekleştirdik. İnşallah önümüzdeki ayda da kalan 4 ilçenin kongresi ile süreci tamamlayacağız. Sizleri burada ağırlamaktan son derece mutluyuz. En son geldiğinizde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanıydınız, şimdi Başbakan Yardımcımız olarak geldiniz. Tekrar ilimize ve partimize hoş geldiniz.” Dedi.

Başbakan Yardımcısı son olarak Fikri Işık, Şeyh Edebali Türbesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam