“NEDEN BU İSİM” ADLI PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

“NEDEN BU İSİM” ADLI PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

Bozüyük’te Ertuğrulgazi Ortaokulu ve Arif Nihat Asya Ortaokulu ortaklığıyla, eTwinning portalına etkin katkı sağlamak amacıyla “Neden Bu İsim” adlı proje hayata geçirildi.

Proje hakkında bilgi veren Ertuğrulgazi Ortaokulu Okul Müdürü Rahmi Çalışkan “eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. Ayrıca yaklaşık 2 yıldır sadece uluslararası değil ulusal projelerin de yer aldığı bir platformdur. İletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası ülkemize ve Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışılan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler vb.) yönelik bir platform sunmaktadır. eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi ir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak ülkemizde ve Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

Ertuğrulgazi Ortaokulu ve Arif Nihat Asya Ortaokulu ortaklığıyla, bu kapsamda eTwinning portalına etkin katkı sağlamak amacıyla “Neden Bu İsim” adlı projeyi hayata geçirdik. “Neden Bu İsim” adlı proje Türkçenin doğru kullanımını teşvik etmek ve çevremizde Türkçeye zarar veren günlük kullanımlara karşı farkındalık yaratmak amacıyla tüm ilçemizde yaygınlaştırılan bir projedir. Çalışmalar arasında iş yeri tabelalarında dikkat çeken yabancı sözcükler, örnek teşkil eden kurumlar, terimlerin dilimize etkileri, medyanın dilimize etkileri uzman görüşleriyle ele alınıp değerlendirilmiştir. Tüm bu çalışmalarda öğrenci ekiplerinin aktif katılımı ön plana çıkmıştır. İlçemiz Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz projeye her konuda destek sağlamakta. Belediyemiz de reklam panolarına bu proje ile ilgili afişler hazırlayarak destek sağladı. Ayrıca, mahalle konaklarında yer alan spor alanlarının tabelalarının “Fıtness Center” yerine “Spor Merkezi” olarak değiştirilmesi ile de katkıda bulunacak” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam