İŞİNE SON VERİLEN İŞÇİLER İÇİN BİR TEPKİ DE MHP İL BAŞKANI FATİH YAŞAR’DAN

İŞİNE SON VERİLEN İŞÇİLER İÇİN BİR TEPKİ DE MHP İL BAŞKANI FATİH YAŞAR’DAN

Bilecik Belediyesi’nde iş akdi feshedilen işçiler için bir tepki de Bilecik Mhp İl Başkanı Fatih Yaşar’dan geldi.

“Eğlenceler ve eski yönetimi eleştirilerle gündeme geldi.”

İl Başkanı Fatih Yaşar, Belediye Başkanı Semih Şahin’e ve Bilecik Belediyesi’ne karşı yayımlamış olduğu tepki mesajında; “Bugüne kadar hep ‘Borç çok, para yok’ mazeretiyle 10 ayı eskiten CHP’li Semih Şahin yönetimi, bu zaman diliminde maalesef Bilecik için çakılan bir çivi ile değil, toplu işçi kıyımlarıyla,usulsüzlüklerle, eğlenceler ve eski yönetimi eleştirilerle gündeme geldi” ifadelerini kullandı.

“Şenliklere, ilan-reklama, konserlere kesenin ağzı açılırken, Bu soğuk kış günlerinde alnının teri ile helal rızkını kazanan insanlarının sofrasına giden ekmeğin önü kesildi.”

31 Mart yerel seçimlerinden önce CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hiçbir işçinin işine son vermeyeceğiz.” Sözüne atıfta bulunan Başkan Yaşar; “Bütün İşçilere namus sözü veriyorum. Eğer kazandığımız bir belediye de Belediye Başkanı Haksız yere işine son verirse, ben o işin peşine düşeceğim ve tekrardan o konumuna geri getireceğim” diye NAMUS SÖZÜ verdi, kendisini verdiği sözü tutmaya davet ediyorum” ifadelerini kaydetti.

“Belediye Başkanlığı makamında oturan zatı muhterem şu şekilde ifade etmişti.”

Mesajında Belediye Başkanı Semih Şahin’in vermiş olduğu söze değinen Başkan Yaşar; “Hali hazırda Bilecik belediye Başkanlığı makamında oturan zatı muhterem ise Türk Milletinin Gözünün İçine baka baka işçileri çıkarmayacağını şu şekilde ifade etmişti; ‘Gelmeden önce ekmek dediniz, kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız’  ancak görüldüğü üzere bu kış günlerinde işçi kardeşlerimiz çaresiz durumda bırakılmıştır” ifadelerini aktardı.

“Semih Şahin ve yönetimi, Bilecikli hemşehrilerimize ciddi zararlar veriyor.”

Belediye Başkanı ve yönetimine eleştirilerde bulunan Başkan Yaşar,“Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve yönetimi, Bilecikli hemşehrilerimize ve Bilecik’e yaptığı yanlışlarda maalesef ısrar ediyor. Bu yanlışlar, şehrimize vatandaşlarımıza ciddi zararlar veriyor” ifadelerini kullanarak;“Bugün gelinen noktada sizin daha dokuz aylıkken verdiğiniz sözlere ne oldu? Seçimden önce tasarruf dediniz, belediye de personel fazlalığı var dediniz, seçimden sonra yaklaşık olarak 150 kişiyi işe aldınız. Sizin tasarruf yönteminiz bu mudur? Madem işçi kıyımı yapacaktınız neden 150 kişiyi işe aldınız? Yoksa aldıklarınız seçimden önce söz verip mecbur kaldığınız yandaşlarınız mı?” ifadelerini kaydetti.

Mağdur Olan Hemşehrilerimizin Yanındayız!

Mesajında, “Mağdur kim olursa olsun, hepsi bizim vatandaşımızdır” söyleminde bulunan Başkan Yaşar; “Partilimiz olsun veya olmasın hepsi bizim insanımızdır, hepsi kıymetlidir ve vazgeçilmezimizdir. Hukuki çerçevede, meşruiyet içinde arkadaşlarımızın yanındayız her şartta yardımcı olmaya hazırız. Meydana Değil, Vicdana Gelin; İşçilere Kıymaktan Vazgeçin, İnsanların Ekmeğiyle Oynamayın!” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam