İŞİTME ENGELLİ SPORCUMUZDAN TÜRKİYE DERECESİ

İŞİTME ENGELLİ SPORCUMUZDAN TÜRKİYE DERECESİ

Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu 2016 Yılı Faaliyet Programında yer alan 19-20 Mart 2016 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda işitme engelli sporcumuz engelimizin bize engel olmadığını bir kez daha gösterdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörü  Mesur Düş ile çalışmalarına ara vermeden devam eden 1308 Osmaneli Belediye Spor Kulübü Sporcusu Elif Öner 57 kilo’da Büyük Bayanlar Kategorisinde Türkiye 2’ncisi olarak Bilecik’e madalya ile döndü.

Başarılı Taekwonducu aldığı derece ile 18 Temmuz 2016 tarihinde Samsun’da düzenlenecek olan İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda İlimizi temsil etmeye hak kazandı.

Başarılı sporcuyu, makamında kabul eden İl Müdürü Yıldız, başarılarından dolayı sporcu Elif Öner’i ve antrenör Mesur Düş’ü tebrik etti.

Taekwondo branşında iddialı olduğunu bir kez daha gösteren sporcu Elif Öner’in üst üste gelen başarılarının gurur verici olduğunu belirten İl Müdürü Yıldız,

‘‘Elif’i başarısından dolayı tebrik ediyorum tüm engelli çocuklarımıza azmiyle aldığı başarısıyla örnek olmuştur. Engelli çocuklarımıza imkan verildiği takdirde neler yapabileceklerini bir kez daha görmüş olduk. Eğitim ve disiplin sporu olan taekwondo sosyalleşme ve öz güven anlamında sporcularımıza bir çok kazanç sağlamaktadır. Başarılı sporcumuz Elif Öner’i tebrik ediyor, İlimizi temsil edeceği Dünya Şampiyonası’nda başarılar diliyorum’’dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam