İSMAİL CİNOĞLU’NDAN SERT AÇIKLAMALAR

İSMAİL CİNOĞLU’NDAN SERT AÇIKLAMALAR

CHP’den Belediye Başkan Aday Adayı olan İsmail Cinoğlu Cumhuriyet Halk Partisinde ailesi ve partililerin katımlıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

Bilecik CHP İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan’ın da katıldığı basın toplantısında Bilecik Belediyesi Eski Başkanlarından Mustafa Cinoğlu’da oğlu İsmail Cinoğlu’nu yalnız bırakmadı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Yaşar; “İsmail Bey, Bilecik’in en renkli simalarından. Cinoğlu ailesi olarak bütün sosyal aktivitelerde bulunan, katkı veren ve ilin kalkınmasına katkı vermeye çalışan bir kardeşimiz. İsmail Bey ailesi gibi yıllardır merkez sağda siyaset yaptı. Buradan ayrılıp CHP’ye katılmak istedi ve bunu bizimle paylaştı. Kendisiyle görüştüğümde bana şunu söyledi; “Ülkemiz 2002’den bu yana çok kötü yönetiliyor. Bu geçen süreçte cumhuriyetimizin temel değerleri yıpratılıyor. Gelir dağılımında büyük adaletsizlikler var. Bunlar kendi yandaş zenginlerini yaratıyor. Buna dur demek için güçlerimizi birleştirmemiz lazım. Bunlara dur demek için en güçlü parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Ben bu partiye siyasi bir beklenti almak için gelmedim. Ben taşın altına elimi değil bedenimi koymaya geldim” Dedi. Bu şekilde düşünen herkese Cumhuriyet Halk Partisinin kapıları sonuna kadar açıktır. Geçtiğimiz cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde bir adaymış gibi aktif olarak çalıştı. CHP’de siyaset yapan herkesin aday olma hakkı vardır. Her ne kadar beklenti için gelmedim dese de İsmail Cinoğlu’nun aday olma hakkı vardır. Kendisini bu cesaretini kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

“BELEDİYEYİ HALKA GERİ VERECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisinin çatısı altında siyaset yapmanın ne kadar doğru olduğuna değinen İsmail Cinoğlu; “Cumhuriyet Halk Partisinin sosyal demokrat belediyecilik anlayıcı eskiye dayanır. Babam Mustafa Cinoğlu Belediye Başkanı olduğu dönemde, CHP’den geçen belediyenin anlayışı ve kadroları hiçbir şekilde görevden alınmayarak saygı göstererek bu noktaya geldik.

Seyfi Özgen Abim olsun, Hüseyin Korkman Abim olsun kim olursa olsun bu yola çıktıktan sonra arkasına baktığında beni görecektir. Maç bitene kadar bu bayrak devralınana kadar devam edecektir. Hiç kimsenin bu siyaset dönemecinde egolarını tatmin etmek için mücadele etmesine hakkı yok. Hiç bir parti bizim ticaret hanemiz değil, biz savaşmak zorundayız. Geleceğimiz için çocuklarımız için mücadele etmek zorundayız.

Ben burada “biz belediyeciliği” söylemek istiyorum. Ben belediye başkanı olursam biz belediyecilik devreye girecektir. Kazandığımız belediye meclis üyelerimiz haftanın bir günü mutlaka belediye başkanlığına vekalet edecektir. Herkes bu oyunun içinde olacak. İki ayda bir kez toplanan mecliste el kaldırarak olmayacak sadece.

Hiçbir bilbortta, afişte Bilecik Belediye Başkanı İsmail Cinoğlu yazmayacaktır fotoğraf gösterilmeyecektir. Bilecik Belediye Başkanlığı yazacaktır. Her belediye meclis üyemiz her ay on tane sorunu ne olursa olsun getirecek çözüm için çalışacağız.

Belediye başkanlığı makam arabalarını çarşı içlerinde insanların gözü önünde gözükmeyecektir. Halkın belediyesi CHP’nin İlkerleri doğrultusunda 31 Mart 2019’da halkına teslim edilecektir. Biz bu halka Bilecik belediyesini bıraktığı yerden geri vermeye geleceğiz.

“MASKENİZ DÜŞTÜ BU İŞ BİTTİ ARTIK”

15 senedir ilk günkü aşk ilk günkü sevgi diye tutturdunuz gidiyor. Memleketin yolarına otoban geldi diyorsunuz. Türkiye’nin hiçbir yerinde şehrine otoban girişi olamayan yer yok Bilecik hariç. Osmaneli’nin 4 tane Bozüyük’ün 3 tane girişi var. Eskiden Bilecik tabelayla bulunurdu şimdi navigasyonla bulunmuyor. İnsanlar Bilecik’e gelmek için Aşağı Köyün içlerine dolanıyor. Girişi olmayan bir memleketten bahsediyoruz.

Hastane yaptınız insanlar bir kere doğar bir kere ölür. Toki’de oturan bir vatandaşımız 10 kilometreyi -15 derecede çıkabileceğine inanıyor musunuz?

Hiçbir alt yapısı olmadan yapılan hastanede; sağı mezarlık, solu fabrika, arkası üniversite. Ben yaptım ben bilirim mantığı ile insanlara dayattınız. Bunların hepsinin sürecini yaşayacaksınız. 5 senede yapacağız dediniz 15 senede zor yaptınız.

Otogar yaptınız şehrin 17 km uzağına acaba yarımı oraya kayar mı diye. Bilecik’le alakası olmayan bir bölgeyi buldunuz.

Geldiniz Seven çarşısını yıktınız çarşıyı labirente çevirdiniz. Ucube yaptınız. 80 tane esnafın hakkını 4 yıl gasp ettiniz. İhalesini 3 kere ertelediniz ne olduğunu hala açıklayamadığınız bir sistemin içerisine insanları soktunuz. Orada dükkanları kapan esnafın arkasına bakmadınız bile. Bu süreçleri hep beraber yaşattınız.

Tiyatro festivalleri yapıyorsunuz. Çıktınız Kız Kulesinde milyarlarca para alarak gala yaptınız. Antalya’da da yapılıyor uluslar arası festival ama yerinde yapılıyor. Kız Kulesinde yapacağınıza saat kulesinde yapsaydınız. 4 oyun oynayıp çekini alıp gideceğine gelenler kortej şeklinde Bilecik’ten başlasaydı.

Bir stadyum gerçeğini bile inanların üzerine kabus gibi çöktürdünüz. Ben Bilecikspor başkanlığı yaptım. Stadyumu olmayan, törenlerini bayramlarını tel örgüye çökerek, protokolü portatif tribüne oturtarak geçirdiniz. Bayram olacak seyircin yok, halkın yok. Futbol takımın yok tribünün yok, duşun yok insanları on yılda kafa yaptınız. Maskeniz düştü bu iş bitti artık. Kim olursa olsun bu insanlar 31 Mart 2019’da bu oyuna son verecektir.

Osmanlı Sokağı diye bir sokak açtılar. 2 milyon para harcadılar güvercin kulübeleri gibi yaptılar.  Osmanlıyı andıran hiçbir şeyi yok. Cin malları satıldığı bir yer. Günlük cirosunu sordum 150 lira 250 lira. 2 milyonun karşılığında ki 250 lirayı eş değer tuttunuz. Köşedeki çay ocağı daha fazla para kazanıyor.

Biz yapacağımız projelerle farkımızı koyacağız. Alt yapımızdan, şehir trafiğinden, yeni bir parkı hizmet olarak sunacağız. Elmas Çay bahçesinin olduğu yer meydan olarak kalacak. Cumhuriyet meydanı cumhuriyetin tüm özelliklerini taşıyacak hala getirilecek.

Ben bir köy çocuğu olarak Pazar pazarına gelen köylülerimizden 20 tane yumurta 10 tane marul getiren köylülerden tezgahında 30 lirasına göz diken belediye anlayışı yok olacaktır.

Bir kamyoncu kardeşiniz olarak. Doğalgazı olmayan küçük sanayide sabahlayıp yanık yağ yakan esnafımız gerçek hakkına kavuşacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam