İsmet Eğilmez Annemizi Anıyoruz

İsmet Eğilmez Annemizi Anıyoruz

 

        İz bırakan annelerimizden İsmet Eğilmez 1988 yılının ağustos ayında bir kalp krizi sonucu altı çocuğunu da bırakarak yaşamını yitirdi.Uzun yıllar kalabalık bir ailenin sorumluluğunu üstlenmişti.

İsmet kardeşimizin yüreği daha fazla dayanamadı. 57 yaşında olan İsmet Eğilmez çocuklarını yetiştirmek için epeyce mücadele verdi. Sinir sistemini, kalbini hayli yormuştu.

Mustafa ve Kemal Eğilmez’in öğretmeniydim. Sık sık okula gelir, “Aman hoca hanım, maddi manevi ne eksikleri varsa söyle, hemen yerine getirelim. Elimizden geldiği kadar uğraşıyoruz iyi insan olsunlar diye.” sözlerini tekrarlıyordu. Bir gün ziyaretine gitmiştim. Büyük kızı Ayten Adana’dan gelmişti. Dil-tarih mezunu lisede öğretmendi yeni evlenmişti. Rahmetli İsmet yeni evlenmiş olan kızı Ayten’e şöyle diyordu, “Ayten kızım, evlilik ortak bir yaşama, karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan anlaşmadır. Daha doğrusu bir başka insana katlanabilmektir. Kocaların başarıları kadınlara bağlıdır.” Gerçekten çok beğendiğim bu öğüdünü hiç unutmadım.

Sevgili İsmet Eğilmez Kemal ve Mustafa iş adamı, eşleriyle mutlu yuvalarında yaşıyorlar. Nur içinde yat. SEMİHA GÖNCÜ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam