İSTANBUL YÖRÜK TÜRKMENLER DERNEĞİ BAŞKANI FARUK ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

İSTANBUL YÖRÜK TÜRKMENLER DERNEĞİ BAŞKANI FARUK ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Yörük Türkmenler Derneği Başkanı Faruk Şahin ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.
Yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 100. Yılına yaklaşırken kuruluşunda hedeflenen  “Muasır Medeniyet Seviyesine”  ulaşmak için çok çabalar sarf edilmek olduğunu belirten Faruk Şahin; “Bu kadim Anadolu medeniyeti yüzyıllar boyunca Dünya’da Nizam, İntizam ve adaletin timsali olmuştur.  Ülkemizin yeniden her anlamda Dünya’da hak ettiği yeri alabilmesi için yapılan çalışmalara sürekli olarak engeller çıkartılmaktadır. Son olarak ABD’nin açıkça Türkiye’yi hedef aldığı ekonomik bir saldırı ile karşı karşıyayız.” Diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bu yaşadığımız olaylar gösteriyor ki bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var. Bu kimi zaman Siyasi, kimi zaman ekonomik,  kimi zamanda askeri müdahaleler şeklinde oluyor. Dolayısı ile biz Devlet ve Millet olarak bir olmadıkça bu tür saldırılar artarak devam edecektir. Şimdi bu tür ekonomik saldırılarda bizlere düşen ise bir bilinç, bir farkındalık oluşturmaktır.

“Ülkemizin her sektöründe yerli ve milli olmanın önemini kavramalıyız. Bunu yaparken her türlü israftan ve kendi üreticimize zarar veren ithalattan kaçınmalıyız.”

Bizlerin üzerine düşen vazife sadece bu tür ekonomik saldırılarda değil, bir ömür boyu yerli malı kullanmak, tutumlu olmak ve israftan kaçınmaktır. Bu bilinci dernek üyelerimizle paylaşırken çocuklarımızın Milli olamayan mallara karşı gösterdikleri sadece özenti seviyesindeki bağlılıklarını, Kaliteli ve Milli olan anne ve babalarının çalışarak onların alın teri ile üretilen malların daha iyi olduğunun farkındalığını oluşturmak istiyoruz. Kendi ürettiğimiz, özellikle temel tüketim ihtiyaçları yerli üreticilerden karşılanmalı. Yabancı hayranlığından uzaklaşılmalıyız. Yerli ve milli olma bilinci her koşulda birinci önceliğimiz olmalı.

Yaşadığımız bu süreçte toplumun tüm kesimlerini itidalli hareket etmeye davet ediyoruz.

Bizler İstanbul Yörük Türkmen  Derneği olarak, ülkemizin geleceği için her zaman ve her koşulda devletimizin yanındayız. Şunun bilinmesi gerekir ki aziz milletimizin vatan sevgisi ekonomik saldırılarla dize getirilemez ve getirilemeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle toplumumuzun tüm kesimlerinde bir farkındalık oluşması temennisiyle herkese teşekkür ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam