• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İSTANBUL’DA YAŞAYAN BİLECİKLİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

İSTANBUL’DA YAŞAYAN BİLECİKLİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve partililerden oluşan heyet, İstanbul’daki Bileciklilerle bir araya geldi.

 İstanbul Kartal’da İstanbul’da yaşayan Bilecikliler tarafından kurulan 14 derneğin iş birliği ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bileciklilerin birbirleri ile buluşup memleket hasreti giderdiği iftar yemeğinde ezanın okunması ile hep birlikte oruçlar açıldı. İftarın ardından konuşan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu “Ben  burada her zaman havasını kokladığımız kuruluşun ve kurtuluşun  kenti tüm ilçeleri ile güzel Bileciğimizin havasını bu salonda sizlerin 14 ayrı sivil toplum örgütüyle, köyünden kentinden gelen tüm Bilecikli hemşehrilerimle bu havayı koklamaktan mutlu olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki süreçte de görev yaptığımız sürece geldiğinizde hepinizi misafir etmek isterim” dedi. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de konuşmasında “İstanbul’da yaşayan siz sevgili Bileciklilerle et ve tırnak gibi hiç birbirimizden ayrılmadık. İyi günümüzde de kötü günümüzde de hep birlikte olduk. İstanbulumuzda siz Bilecikli olup bu kentte yaşamanın mutluluğunu, onurunu kuşkusuz yaşıyorsunuz. Ama bir Bilecikli olmanın da mutluluğunu ve onurunu ayrıca yaşadığınızı ben yakınen biliyorum” dedi. Son olarak Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel misafirlere hitap ederek “Birliğimiz, beraberliğimiz ve komşuluğumuz daim olsun. Daha nice nice 11 11’leri Kartal’da kutlamak ve ona ev sahipliği yapmak istiyorum. Bu organizasyonlara büyüterek devam edelim, sizleri çok seviyorum” dedi. Konuşmaların ardından plaket takdiminde bulunuldu.

İftar yemeğinin ardından Milletvekili Tüzün ve beraberindekiler İstanbul Bilecikliler Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Oktay Tepe’nin misafiri oldular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam