• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İŞTE BİLECİK’İN YENİ BAŞKANLARI

İŞTE BİLECİK’İN YENİ BAŞKANLARI

 

31 Mart Yerel Seçimleriyle birlikte Bilecik’te bulunan 1 Merekz 7 ilçe 3  belde belediyesinden 8 tanesi el değiştirdi. Sadece Osmaneli’de bağımsız giren Münür Şahin koltuğunu korusa da partisiz olarak girdi. Dodurga’da Selim Tuna, Bayırköy’de de Mustafa Yaman görevlerine devam eden isimler oldu. Bunların haricinde AK Partili Nihat Can görevi CHP’li Semih Şahin’e görevi devrederken diğer değişimler şu şekilde oldu; Bozüyük AK Partili Fatih Bakıcı’dan CHP’li Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na, Pazaryeri AK Partili Muzaffer Yalçın’dan Bağımsız Aday Zekiye Tekin’e, Söğüt İYİ Parti’li Halil Aydoğdu’dan MHP’li İsmet Sever’ei, İnhisar CHP’li Ayhan Ödübekten AK Parti’li Mehmet Kepez’e Gölpazarı CHP’li Vedat Kazıcı’dan AK Parti’li Hayri Suer’e,  Vezirhan AK Parti’li Mehmet Duymuş’tan MHP’li Hüseyin Ocak’a geçti.
Yeni dönemde Bilecik’te göreve başlayacak olan Belediye Başkanlarının öz geçmişleri şu şekilde;

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN

Şahin, 1965 yılında Bilecik’te dünyaya geldi. İlkokulu İstasyon Hürriyet Okulu’nda, liseyi Eskişehir Maarif Kolejinde, üniversite öğrenimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Daha sonra sırasıyla İstanbul ve İngiltere de öğrenimini tamamladıktan sonra, Balıkesir ve İstanbul’da yaşamını sürdürdü.

Balıkesir Üniversitesi İnşaat Bölümü Öğretim Görevlisi, Balıkesir Üniversitesi Yapı İşleri Müdürlüğü, Restorasyon ve Yapı Güçlendirme Müteahhitliği, Şişli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Şişli Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Semih Şahin, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Millet İttifakı’nın Bilecik Belediye Başkan adayı olarak girdiği seçimleri kazanarak Bilecik’in yeni Belediye Başkanı oldu.

BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TALAT BAKKALCIOĞLU

1952 Doğumlu olan Bakkalcıoğlu 1989-1999 döneminde belediye başkanlığı yaptı. 1999 yılında milletvekili adayı olan Bakkalcıoğlu seçimlerde başarı elde edememişti. Mesleği İnşaat mühendisliği olan  Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Bilecik İli Bozüyük İlçesi Belediye Başkanı seçildi.

GÖLPAZARI BELEDİYE BAŞKANI HAYRİ SUER

Hayri Suer, 1976 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu. İlkokulu İstanbul’da ortaokul ve liseyi Bilecik’te okuyan Suer, Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Bölümünden mezun oldu. 2002-2018 yılları arasında AK Parti’de çeşitli kademelerde yer alan Suer, mali ve idari işler yöneticiliği yapıyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hayri Suer, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Bilecik Gölpazarı Belediye Başkan Adayı olan Hayri Suer seçimlerden zaferle çıkarak yeni başkan seçildi.

OSMANELİ BELEDİYE BAŞKANI MÜNÜR ŞAHİN

1956 yılı Osmaneli doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Osmaneli’de, liseyi Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi fen bölümünde tamamladı. Daha sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne kayıt oldu ve bölümünü birincilikle bitirdi. Yine aynı üniversitede Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı.

1976 yılından bu yana iş hayatının içerisinde bulunan Münür Şahin, 21 yıl Koç grubunda üst düzey yöneticilik yaptı. 2001 yılında kendi işini kurmak üzere emekli oldu ve Bilecik’te tek Yeminli Mali Müşavir olarak iş hayatına devam etti. Uluslararası bağımsız denetim yetkisine sahip olan Münür Şahin, Bilecik’te Organize Sanayi Bölgelerinin ve Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumlar vergisinin ilk sırasında yer alan şirketlerin denetim ve danışmanlığını yaptı. Gelir vergisi sıralamalarında her dönemde üst sıralarda yer aldı.

İş hayatının yanı sıra spor faaliyetleri ile de yakından ilgilendi. Uzun yıllar Osmanelispor, Söğütspor, Bilecik İl Karması ve Üniversite takımında aktif olarak futbol oynadı. Osmanelispor’da dokuz yıl kulüp başkanlığı yaptı ve başkanlığı döneminde Osmanelispor’a sekiz yıl şampiyonluk yaşattı. Osmaneli Gençlerbirlği Kulübü ile birlikte ilçede halı saha, idari bina, lokal, çay bahçeleri, saha çimlendirme ve aydınlatma gibi faaliyetler için finansman sağladı. Futbolun yanında tenise de özel bir ilgi duydu.

İşi gereği İtalya, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Vatikan ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde bulundu. Ayrıca üniversiteler ile her zaman işbirliği içinde bulundu.

30.03.2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Osmaneli Belediye Başkanı olarak seçilen Şahin 31 Mart seçimlerine bağımsız katılarak bir kez daha sandıktan çıkmayı başardı.

YENİPAZAR BELEDİYE BAŞKANI İLHAN ÖZDEN

1972 Yenipazar doğumlu olan İlhan Özden, 1991 yılında Yenipazar Belediyesinde işçi olarak göreve başladı. 1997 yılın Yenipazar Belediyesinde memur olan Özden, 2003 yılında Yenipazar Kaymakamlığında Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra Bilecik Valiliğine Destek Hizmetleri Müdürlüğünde görev aldıktan sonra 2014 seçimlerinde aday olmak için istifa etti. 2014 seçimlerinde MHP Yenipazar belediye başkanı olarak seçilen Başkan Özden, 2019’da yapılan yerel seçimlerinde koltuğunu koruyarak seçimlerden zaferle çıkmayı başardı.

SÖĞÜT BELEDİYE BAŞKANI İSMET SEVER

1967 doğumlu olan İsmet Sever, Söğüt Lisesinde eğitim aldı ve İnönü Üniversitesi Sağlık Eğitimi Bölümünde öğrenimini tamamladı. Söğüt Belediyesinde, başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de Cumhur İttifakı’nın Söğüt Belediye Başkan adayı olarak katıldığı seçimleri kazanarak Söğüt’ün yeni başkanı oldu.

PAZARYERİ BELEDİYE BAŞKANI ZEKİYE TEKİN

Zekiye Tekin 1978 Pazaryeri doğumlu. Pazaryeri Çok Programlı Lisesi mezunu olan Tekin, şuan da Anadolu Üniversitesi İşletme 2. sınıf öğrencisi. Meslek hayatına özel bir firmada muhasebeci olarak başlayıp kısa sürede yükseldi. 2004 yılında girdiği Pazaryeri Belediyesinde uzun yıllar Belediye Başkanlığının özel kalme ve sekreterliğini yaptı. Daha sonra belediyede farklı bir birimde görev alan Tekin, 31 Mart seçimleri için AK Parti’den aday adayı oldu. Aday gösterilmeyince yola bağımsız yürümeye karar veren Tekin, seçimleri kazanarak Pazaryeri’nin ilk kadın belediye başkanı oldu.

İNHİSAR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KEPEZ

Mehmet Kepez, 29 Aralık 1963 tarihinde Bilecik İnhisar’da doğdu. 1981 yılında Afyon Bolvadin İmam Hatip Lisesi ve 1985 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 11 yıl eğitmen ve müdürlük yapan Kepez, 5 yıl Kütahya Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü ve 10 yıl Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. 1 yıl da TRT Genel Müdürlüğü Satın Alma Daire Başkanlığı görevinden sonra 2018’de emekli oldu. AK Parti İnhisar Belediye Başkan Adayı olan Kepez, seçimleri kazanarak 5 yıl Pazaryeri’ni yönetecek isim oldu.

BAYIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA YAMAN

1968 yılında Bayırköy`de doğdu. İlk ve orta eğitimimi Bayırköy İlköğretim Okulu`nda tamamladıktan sonra lise eğitimimi Bilecik Teknik Lise ve Endüstiri Meslek Lisesi`nde bitirdi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin iki yıl süreli Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü,Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programından mezun oldu.

1990 Temmuz ayında Tekersan Jant Fabrikasında elektrik bakımcısı olarak iş başı yaptı. Bu arada 1992 yılında işyeri temsilcisi olarak seçildi. 2002 yılında Bozüyük`e kurulan sendikaya şube başkan yardımcısı olarak seçildi.

Evli ve iki çocuk babası. 29/03/2009 da yapılan yerel seçimlerde Bayırköy Belediye Başkanı olarak seçildi. 29 Mart 2014 Tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde 2. kez Bayırköy Beldesine seçilen Mustafa Yaman 31 Mart’ta 3. Kez aynı koltuğa oturmayı başardı.

DODURGA BELEDİYE BAŞKANI SELİM TUNA

Selim Tuna, 1980 yılında Bozüyük’te doğdu Bozüyük Anadolu Seramik Meslek Lisesinden mezun oldu.

Siyasi hayatı AK Parti çatısı altında 2002 yılından itibaren başladı. 2007 yılında Gençlik Kolları Başkanı, 2011 yılında Dodurga Belde Başkanlığı görevlerini yürüttü. Selim TUNA, öncesinde özel sektörde insan Kaynaklan biriminde çalıştı.

Selim Tuna evli ve dört çocuk babasıdır.  Selim Tuna,  31 Mart’ta 2019’da yapılan yerel seçimlerde AK Parti Bilecik Bozüyük Dodurga Belediye Başkanı oldu.

VEZİRHAN BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OCAK

1976 Bilecik doğumlu olan Hüseyin Ocak, Usun yıllar ticaretle uğraştı. Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi olan Ocak,Bilecik Ticaret Odasında Yönetim Kurulunda, meclisinde bulunmanın yanı sıra meslek komite başkanlığı görevlerinde bulundu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Hüseyin Ocak 31 Mart Yerel Seçimlerinde MHP’nin Vezirhan Belediye Başkanı olarak seçildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam