İSTEMEDEN ADAY OLDU
admin • 23 Aralık 2015 14:33:55 
İSTEMEDEN ADAY OLDU

CHP il başkanlığında yapılan basın toplantısıyla adaylığını açıklayan Yaşar açıklamada ilk olarak kendisinden bahsetti. Öğretmen kökenli olduğunu belirten Yaşar, CHP saflarında çeşitli görevlerde yer aldığını belirtti.

Daha önceki açıklamalarında aday olmayacağını ve aktif siyasetle ilgilenmediğini belirten Yaşar, başkanlık için başka bir aday çıkmadığı ve parti içerisinden kendisine gelen yoğun istek üzerine aday olduğunu belirtti.

BAŞKA ADAY ÇIKMADI, GÖREVDEN KAÇAMADIK”

Kendisine gelen il başkanlığı teklifini  kabul etmeme sürecinde gönüllü kişilerin aday olmasını beklediğini belirten Yaşar, “ilçe başkanlarımızın, partilerimizin yoğun baskısı karşısında geçtiğimiz pazartesiye kadar kararımı netleştirme noktasına getirememiştim. Bu süre içerisinde başka arkadaşlar çıkar ve destekler diye düşünüyordum. İl kongresinde de çok kısa bir zaman kaldı. İlçe başkanlarımın da desteğini alarak aday olamaya kara verdim.”dedi

 

Farklı kanallardan gelen CHP’de aday çıkmıyor mu iddialarına karşı da bu açıklamayı yapma gereği duyduğunu sözlerine ekleyen Yaşar şu ifadelerde bulundu:

“İlçe kongrelerimizden çıkan il kongre delegeleri bu kongrede bir belirleme yapacaklardır. Bütün ilçeler ismim üzerinde bir anlaşmaya varmışlar. Partimiz içerisinde böyle bir gelişmeyi gördükten sonra belki diğer arkadaşlar kendilerinde aday olma şansını görmediler. Ben başka adayların çıkmasını beklememe rağmen çıkmadı ve çıkmayınca da biz de bu görevden kaçamadık. Başka bir adayın çıkması beni büyük bir yükten kurtarır aslında. Ben bu görevin ne kadar zor olduğunu biliyorum ve bilincindeyim. Onun için ısrarla bu görevi yapmak istemiyorum dedim. Kendime bir yaşam tarzı geliştirdim ve bunların hepsinden ödün vereceğim. Yoksa çok istediğim için değil

 

“PARTİMİZİN BİRLİĞİ VE BERABERLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

 Eğer il başkanı olarak seçilirsem CHP’de yapılması gereken çok fazla bir iş yok. CHP birlik ve beraberliğin en üst noktasına ulaşmış bir parti. Kamuoyunda CHP’yi karalayan bir takım söylentiler var. CHP’de gruplar ve hizipler olduğuna dair dedikodular var.  32 yıldır siyaset yapan bir kişi olarak bu partide çok büyük hizipler ve gruplaşmalar gördüm ve bunun sonucunda da partilerin geldiği durumları gördüm. Fakat partimizin bu geçmişte yaşananlardan ders aldı ve bu olayları bence bitirdi. Ben il başkanı olduğum zamanda bu birlik be beraberlik noktasını daha üst dereceye getirmek için çalışacağım.”

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
misafir
6 yıl önce

adaylık – YAV HE HE 🙂

0
Would love your thoughts, please comment.x