• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Tahir Büyükakın başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünün 2017 yılı faaliyet ve raporlarının değerlendirildiği toplantıda, 2018 yılı eğitim programı ve hedefleri de görüşüldü.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, İl Özel İdaresi Sekreteri Halis Nalbant, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ayhan Tozan, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Bayram Kaya, Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü Prof. Dr. Mevlüdiye Şimşek,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş, Bozüyük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, Hak-İş Temsilcisi Ahmet Topçu, Türk-İş Temsilcisi Cemal Güney ve BEBKA Temsilcisi Fatih Aydın ile Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İl Temsilcisi Akif Biçer katıldı.

Toplantıda, 2017 yılında 14 bin 196  başvuru yapıldığı, kayıtlı iş gücü sayısının 13 sin 994, kayıtlı işsiz sayısının 6 bin 862 kişi, 19 Ocak 2018 tarihi itibarıyla çeşitli mesleklerde 71 alanda, 475 kişiye yönelik 146 aktif işgücü talebi olduğu bildirildi.

Aktif işgücü programları çerçevesinde işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması için meslek edindirme, meslek geliştirme ve mesleğini değiştirmek isteyenlere yönelik 3 bin 35 kişiye eğitim verildiği kaydedildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam