“İTFAİYEMİZİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN BÜYÜK GAYRET SARF EDİYORUZ”

“İTFAİYEMİZİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN BÜYÜK GAYRET SARF EDİYORUZ”

Hürriyet Mahallesi'nde bulunan İtfaiye Müdürlüğü'ne “İtfaiye Haftası” dolayısıyla ziyaret eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, itfaiyecilere baklava ikram ederek, sohbet etti.

İtfaiye Teşkilatlarının kuruluşunun 301’inci kuruluş yılı dolayısıyla İtfaiye Müdürlüğü'nü ziyaret ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

 “Gerçekten itfaiye bir şehirde bir yerleşim yerinde insanların ihtiyaç duyduğu o acı olayla karşılaştığında olmazsa olmaz teşkilatlardan birisi. 301 yıldır da ülkemizde itfaiye teşkilatları fedakar bir şekilde vatandaşlarımızın can mal güvenliğini sağlama noktasında toplumuzdaki insanların daha güven içerisinde yaşama noktasında çaba harcamaktadırlar. Biz de Bilecik Belediye Başkanlığı olarak itfaiye teşkilatımızın geliştirilmesi noktasında büyük gayret sarf ediyoruz. Gerçekten ihtiyaç olduğu an yerine ulaşamayan olaya müdahale edemeyen itfaiye teşkilatının aslında var olmasında çok fazla bir anlamı da yok. Gerçekten itfaiye teşkilatımızdaki kıt imkanlarla arkadaşlarımızın personelimizin yapmış oldukları çalışmalardan olaylara müdahalelerden gerçekten standart bazından baktığımızdan son derece memnunuz. Şehir halkı adına hemşehrilerimin adına Bilecik Belediye Başkanı olarak kendilerini kutluyorum.”

 

 “2015 YILI İÇERİSİNDE TOPLAM 69 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ”

 

 İtfaiye Müdürlüğü'nün personel ve idari durumu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, birimin 2015 Yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışma istatistikleri hakkında da bilgi vererek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bilecik teşkilatı olarak halkımıza hizmeti 1 müdür, 1 itfaiye amir vekili, 9 şoför ve 14 itfaiye eri olmak üzere toplam 25 kişi görev yapmaktadır. İtfaiye teşkilatlarımızda görev yapan ve görevi sırasında vefat eden şehit olan tüm itfaiyeci kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz” İtfaiye Müdürlüğümüz, 16 adet ev yangını, 12 adet araç yangını, 19 arazi ve orman yangını, 4 adet iş yeri yangını, 10 adet baca yangını ile 8 adet diğer yangınlar olmaz üzere toplam 69 olaya müdahale edildiğini belirten Yağcı, “50 adet iş yerine itfaiye uygunluk raporu verilmiştir. 23 adet kurtarma gerçekleştirilmiştir.  8 adet trafik kazasına müdahale edilmiştir. 21 adet iş yeri denetlenmiştir. Yaptığımız tatbikatlarda olaylara müdahalelerde arkadaşlarımız bu konuda yeterliliklerini ispat ettiler. Ama temennimiz arzumuz acı olayların yaşanmaması için hiç müdahale etmeme durumunda kalmayalım ama hayat içerisinde maalesef yangınlarda olacak diğer afet ve olaylarda olacak bunun karşısında da biz yöneticilerin her zaman tedbirli olmamız gerekiyor''dedi.

Konuşmasının ardından itfaiye çalışları ile birlikte kahvaltı eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, buradaki temaslarının ardından Atölye birimlerini gezerek, çalışmalar ve ekipmanlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam