İYİ BİR ANNE NASIL OLUNUR?

İYİ BİR ANNE NASIL OLUNUR?

Yaklaşık 18 kursiyerin eğitim gördüğü çocuk gelişimi ve eğitimi kursunda 0-18 yaş çocukların temel, fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimleri gibi konularda eğitim veriliyor. Asıl amaçlarının iyi bir anne olmak olduğunu belirten öğretmen Hülya Altıntop açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Biz Halk Eğitim Merkezi adına burada çocuk gelişimi ve eğitimi çocuk bakım elemanları kursu açtık. Amacımız kursiyerlerimize 0-18 yaş çocukların temel gelişim özellikleri, fiziksel gelişimleri, psikolojik gelişimi, sosyal gelişimi, duygusal gelişimi gibi alanlarda eğitim vermek. İyi bir anne olmak adına bir takım katkılar sağlamak amacıyla bunun yanında oyun etkinliklerimiz oluyor. Kursiyerlerimizle çocuklara yönelik oyunlar oynuyoruz. Çocukların ruh sağlıkları, sağlıklı iletişim kurma, becerilerini geliştirmek adına bir takım bilgi artı etkinlik tarzında çalışmalarımız oluyor. Bunun yanında beslenme; çocuk beslenmesinin önemi, çocuklar için tüm besin öğelerinin nasıl en sağlıklı şekilde verebiliriz. Bu konu hakkında bilgilendirmelerimiz oluyor. Asıl amacımız iyi bir anne olmak. Bunun yanında kursiyerlerimize iş imkânı olarak anaokulunda, anasınıfında kısacası okul öncesi eğitim kurumlarında çalışma imkânları olabiliyor. Sevgi evlerinde kalan çocuklara bakımlarında, eğitimlerinde yardımcı olma gibi bir şansları var. Ortama 18 tane kursiyerimiz var. Hepsi çok gayretli ve istekliler. Ben öğretmenler olarak zevkle çalışıyorum.”

 

 

Çocuk Gelişimi Kursunda kursiyerler "Çocuklara beslenme alışkanlığı nasıl kazandırılır?" konulu çalışmalarında çocuklarının yiyecekleri daha da sevmeleri farklı tabaklar hazırladıklarını belirttiler. Görsel bakımdan çocukların dikkatini çekecek ve severek yemek yemelerini sağlayacak tabakların fotoğraflarını çekip bir pano oluşturulmuş.

HANDE NUR UYSAL

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam