“İyilik Günlüğü” isimli projede dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar

“İyilik Günlüğü” isimli projede dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar

Marmara Eğitimciler Federasyonu tarafından düzenlenen bir başka proje ise 12. sınıf ve mezunlarına YGS hazırlık deneme sınavı ile 8. Sınıflara merkezi sınavlara hazırlık denemesi Bilecik Eğitimciler Derneği tarafından yapıldı.

 Projelere katılan ve dereceye giren öğrenciler Pamukçuoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda açıklandılar ve ödüllerini aldılar. Programda konuşan Bilecik Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kelleci, “Bilecik Eğitimciler Derneği bir sivil toplum kuruluşudur. Sivil toplum hizmetleri ise gönüllülük işidir. Bütün bu faaliyet hedeflerimiz siz değerli eğitimcilerin fedakarlığı, faaliyet ve projelerde rol almasıyla bir anlam ifade edecektir “ dedi ve şöyle devam etti:

“Sevgili Peygamberimizin “İnsanların en hayırlı ve en değerli olanları, insanlara en faydalı olanlarıdır.” Hadisi şerifinde iyilikler insanları insanca yaşama ve çevremize hüsnü zanla bakmamıza vesile olacağını haber vermektedir. Bu anlamda güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır ifadesi yol haritamız olmuştur.

Yaşlı bir amcanın siyah ve beyaz iki köpeği kavga ediyormuş. Torun; dedeciğim hangisi yener. Dede: hangisini iyi beslersem o yener. Evlat beyaz olan iyilik yönümüzü, kara olan kötülüklere bakan yönümüzü ifade eder. Hangi yönümüzü iyi beslersek o yönümüz hayatımızı yönetecektir der. Bu anlamda 1795 Öğrenci yakın çevrelerinden başlayarak tüm insanlara ve canlılara iyilik yapmaları ve bunları günlüğe yazmaları değerler eğitimi adına unutulmaz izler bırakacaktır.

Programa gösterdiğiniz ilgi ve teveccühünüzle bizleri mutlu ettiğiniz gibi, benzer programlar organize etmemize de teşvik ediyor, sürekli yenilenen formatlara daha orijinal, daha güzel programlar üretme sorumluluğu da yüklüyorsunuz. Ödül programımızdan mutlu ve huzurlu ayrılmanızı diliyor, programın hazırlanmasında emeği geçen dernek üyesi saygıdeğer arkadaşlarıma, İyilik Günlüğü yazımında emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve katılma lütfünde bulunan siz değerli konuklarıma teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum”

Daha sonra Marmara Eğitimciler Federasyonu tarafından düzenlenen 12. Sınıf ve Mezunlara YGS Hazırlık Denemesi ile 8. Sınıflara Merkezi Sınavlara Hazırlık Deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi, hedefleri soruldu. Hediyeler verildikten sonra İlahiyatçı, Eğitimci Lütfü Minteş “İyilik Günlüğü” projesiyle alakalı konuşmasını gerçekleştirdi.

Lütfü Minteş’in konuşmasından sonra Bilecik Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen “İyilik Günlüğü” isimli projede ilk 10’a girenler açıklanmadan önce projeye katılan tüm öğrenciler sahneye çağrılarak katılımlarından dolayı teşekkür belgeleri ile hediyeleri verildi. Daha sonra dereceye giren ilk 10 kişi 10’dan geriye doğru çağrılarak hediyeleri ve teşekkür belgeleri verildi. Öğrenciler aileleri ile hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

Projede Bozüyük Zehra Ulusay Ortaokulu’ndan İmtisal Şahin 1. oldu. İmtisal Şahin yaptığı konuşmada, “Bu yarışmaya katılmadan önce korkmuştum. Bu yarışma sayesinde yaptıklarımın farkına vardım. Benim için hem çok eğlenceli hem de çok faydalı oldu. Bu yarışmada bana destek olan anneme, babama Tuğba ve Emrah öğretmenime, okul müdürüme çok teşekkür ediyorum. Bu yarışmada emeği geçen herkese çok teşekkürler ve yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımı gönülden kutluyorum” dedi. İlk 10’a giren öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra program sona erdi. CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam