İZMİR’DE CAMİLERE GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇİRKİN SALDIRILARI KINADILAR

İZMİR’DE CAMİLERE GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇİRKİN SALDIRILARI KINADILAR

İzmir Müftülüğü’nün ses sistemi sabote edilerek bazı camilerin hoparlörlerinden “Çav Bella” ismi verilen marşın çalınması adeta bütün ülkede şok etkisi yarattı.

İzmir’in Karşıyaka, Konak, Çiğli, Buca gibi birçok ilçesindeki camii hoparlörlerinden “Çav Bella” marşı çalındı. Vatandaşların telefonlarıyla kaydettiği görüntülerde görüntü alan vatandaşlarda şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu çirkin saldırının ardından Bilecik’ten de tepki yağdı.

Camilere yönelik olarak gerçekleştirilen bu çirkin saldırının ardından, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik “Camilerimize yapılan saldırıları lanetliyoruz. Bu çirkinliği yapanları şiddetle kınıyoruz” dedi.

İletişim Başkanı Altun, çirkin saldırıyı kınadı

İzmir’de camilere yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıların ardından, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’da sosyal medya hesabından İstiklal Marşının 8’inci kıtasını paylaşarak tepki gösterdi.

BİLECİK’TEN DE TEPKİ YAĞDI

İzmir’de camilere yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıların ardından, Bilecik adeta tek yürek oldu ve bu çirkin saldırıyı kınadı.

Ak Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Arif Nihat Asya’nın ‘DUA’ şiirini paylaşarak, “İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Dini değerleri alenen aşağılamak suretiyle İzmirdeki 4 minareden Çav Bella şarkısı çaldıranları, paylaşım yaparak destekleyenleri ve buna alet olanlar hakkın da resen soruşturma başlattığını açıklamıştır.

Başta CHP İzmir İl Bşk. Yrd. Banu Özdemir olmak üzere destekleyen ve alet olanları şiddetle kınıyorum” dedi.

AK Parti Bilecik Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk’de ‘Ezanlarımızı susturamayacaksınız’ diyerek İstiklal Marşının 8’inci kıtasını paylaşarak tepkisini gösterdi.

Memur Sen Bilecik il Temsilcisi ve Sağlık Sen Bilecik Şube Başkanı Süleyman Akyıldız’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İzmir’de ‘cami merkezi sistemi’ne düzenlenen siber saldırıya gereği yapılmalıdır” diyerek, gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınadı.

Olayla İlgili Soruşturma Başlatıldı

Camilere yönelik olarak gerçekleştirilen çirkin saldırıların aldırdan, İzmir Müftülüğü tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldığı, kimliği belirsiz kişilerin merkezi ezan sistemine sızarak frekansları değiştirmiş olabileceği ifade edildi. Emniyet’inde olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli:

Değmesin ma’bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!

Bu ezanlar -ki şehâdetleri dînin temeli-

Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam