Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
JANDARMA TEŞKİLATI 179 YAŞINDA
Sosyal Medyada Paylaş
13 Haziran 2018
Hande Nur Uysal

JANDARMA TEŞKİLATI 179 YAŞINDA

Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bilecik’te, tören düzenlendi.


Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, 2. Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Mehmet İnce ve 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanı Albay Hamza Çömez ile askeri erkan katıldı.

Kutlamalara, çelenk sunma töreninin ardından 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığında Vali Tahir Büyükakın’ın da katılımıyla düzenlenen programla devam edildi.

Tuğgeneral Selçuk, burada yaptığı konuşmada, jandarmanın kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında halkın hizmetinde olduğunu ve bundan sonra da olmaya devam edeceğini söyledi.

Jandarmanın her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber edindiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

”Jandarma, üstü vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatı olmuştur. Yurdumuzun her köşesinde, devletin halka açılan penceresi konumunda olan jandarma, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkla bütünleşmiş, verilen tüm görevleri yerine getirme gayret, azim ve inancı içerisindedir.”

9. Alay Jandarma Eğitim Komutanlığında vatani görevini yapan askerlerin ”Jandarma” marşını okumasıyla devam eden kutlamalarda Vali Büyükakın, stantları gezmesinin yanında zırhlı ”Ejder yalçın” ile mayına dayanıklı ”Kirpi” askeri araçlarına binerek, beraberindekilerle birlikte incelemede bulundu.

Kutlamalara, Belediye Başkanı Nihat Can, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Jandarma Komutanı Albay İnce, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, ilçe kaymakamları, askeri erkan, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.


Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım