Jandarma teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yıl dönümü
admin • 15 Haziran 2013 19:16:50 
Jandarma teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yıl dönümü

İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen törene, Bilecik Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, 2'nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İbrahim Kolcu, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Baro Başkanı Halime Aynur, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Bozüyük Belediye Başkanvekili Fatih Bakıcı, daire müdürleri, şehit aileleri ve yakınları katıldı.

Yıldız, törende yaptığı konuşmada, jandarma teşkilatının, huzur ve güven ortamını sağlamak için suç ve suçlularla ülkenin en ücra köşesinde sıcakta ve soğukta, yağmurda ve çamurda mücadele ettiğini belirterek, 174 yıllık tarihe sahip jandarmanın, kuruluşundan bugüne kadar her türlü ortamda, hava şartlarında ve arazi koşulunda vatanı için yılmadan görev yaptığını ve bundan sonra da yapacağını kaydetti.

"Jandarma" adlı şiirin okunmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde düzenlenen atış ve spor ile en başarılı asayiş ve trafik personeline ödülleri verildi.

Jandarma ekipleri tarafından yağma olayına karışan zanlıların etkisiz hale getirilmesi tatbikatı da yapıldı.

Tören, 2'nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosu ve Dursun Fakıh Mehteran Takımının konserleri, araç ve teçhizatların yer aldığı serginin gezilmesi, özel olarak eğitilmiş köpekle gerçekleştirilen gösteriyle sona erdi.AA

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x