• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
JANDARMADAN KAÇAKÇILARA GEÇİT YOK

JANDARMADAN KAÇAKÇILARA GEÇİT YOK

Bilecik Jandarma Ekiplerine tarihi eser kaçakçılığı yapılacağı ihbarı üzerine hemen harekete geçti. Bilecik’in Vezirhan Beldesinde başlatılan Jandarma Ekiplerinin başarılı operasyonuyla 3 kişi gözaltına alındı.
Gözaltına alınan H.C, N.Y, ve A.U’ya ait 2 araçta yapılan aramada satılmak üzere bulunduğu yerden çıkarılmış tarihi eserler bulundu.

Araçta yapılan aramada; Roma Dönemine ait 1 adet mermer Herakles Heykeli, 1 adet mermer Afrodit Heykeli, 5 adet taş kabartma levha ve 1 adet gümüş sikke ele geçirildiği belirtildi.

Diğer bir olay da Bilecik Osmaneli İlçesinde gerçekleşti. Osmaneli’nde tarihi eser kaçakçılığı yapılacağı ihbarının alınması üzerine harekete geçen Jandarma Ekipleri S.E, ve E.K’yi gözaltına aldı.
S.E, ve E.K’ye ait otomobilde yapılan aramada Bizans ve Roma dönemine ait 5 adet heykel, 3 adet haç işareti, 4 adet altın kolye/küpe, 7 adet bronz obje ve 10 adet gözyaşı şişesi ele geçirildi.

Jandarma Ekiplerinin üst üste yaptığı başarılı operasyonlarla kaçaklığa engel olması kamuoyunda takdire neden oldu. İki olayda gözaltına alınan 5 şahıs hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam