• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
JANDARMADAN TRAKTÖR KAZALARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN SEMİNER 

JANDARMADAN TRAKTÖR KAZALARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN SEMİNER 

Bilecik’in Osmaneli İlçesinde Jandarma Trafik Timleri meydana gelen traktör kazalarının önüne geçmek, için köylerde vatandaşları bilgilendirmek amacıyla eğitim verdi.

Osmaneli İlçe Jandarma Komutanı Öcal Ersoy koordinesinde Jandarma trafik ekiplerince traktör ve tarım araçlarının karıştığı kaza önüne geçebilmek için olası traktör kazalarının önüne geçebilmek amacıyla Belenalan ve Soğcakpınar köylerinde jandarma trafik tim Komutanı kıdemli Başçavuş Mustafa Toy vatandaşlara eğitim verdi. Eğitimlerde traktörlerde görünmeyi sağlayan üçgen reflektör, flaşörlü lamba ile 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini veya ağır yaralanmasını engelleyen “Devrilmeye Karşı Koruma Çerçevesi” kullanmaları konularında traktör sürücülerine kazalarda, arkadan çarpmanın önlenmesi için, ışık donanımlarının çalışır durumda olması, traktör römorklarına üçgen reflektör takılması ve tepe lambası ile birlikte traktörlerin görünürlüğünün arttırılmasının büyük öneme sahip olduğu konusuna dikkat çekildi.

Üreten, üretilene değer katan, ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan çiftçilerin canlarının yanmaması için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirten ekipler, Olabilecek traktör kazalarını önlemek amacıyla traktör sürücülerinin bilgilendirilmesi, devrilmeye karşı koruma çerçevesinin monte ettirilmesi ile trafikte geceleri görünür olmanın önemi ve zorunluluğu konuları başta olmak Jandarma Trafik ekiplerince eğitim semineri verildi. trafik güvenliği konusunda bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam