KABA: “FUTBOLLA BİZ OSMANELİ’NDE 5 BİN KİŞİYİ BİR ARAYA GETİREBİLİYORUZ”
admin • 23 Aralık 2015 11:29:52 
KABA: “FUTBOLLA BİZ OSMANELİ’NDE 5 BİN KİŞİYİ BİR ARAYA GETİREBİLİYORUZ”

Bozüyük’te, Vitra spor tarafından düzenlenen yemekte konuşan Kaba Osmaneli’nde başlatılan toplantılarda hedeflerinin bu olduğunu belirterek “Allah’a şükürler olsun ki şu anda hep birlikte bir şeyleri burada tartışabiliyoruz” dedi. Amatör sporlara ayrılan küçük  paralarla başarıl elde edebildiklerini ancak  Futbolla Osmaneli’nde 5 Bin kişiyi bir araya getirebildiklerini ifade etti.

 

“Kardeşliği, birlik beraberliği hem sahada olsun hem saha dışında olsun sergilemek, sergileyebilmek veya sergilemeye örnek teşkil edebilmek. Amacımız gayemiz bu. Bir Belediye Başkanı bir İl Genel Meclisi Başkanı veya bir Vali eğer sporu fuzuli bir gider olarak görüyorsa orada sporda bir adım atma şansınız yok.” diyen Kaba şunları aktardı:

“Bir Belediye Başkanı, bir İl Genel Meclisi Başkanı veya bir Vali eğer sporu fuzuli bir gider olarak görüyorsa…”

“İlk önce Vitra spor kulübü bize ev sahipliği yaptığı için Osmaneli 1308 Belediye spor olarak, Gençlerbirliği spor kulübü olarak çok teşekkür ediyorum. Spordaki amacımız tabi kenetlenmek, tabi birbirimizi sahiplenmek. Gerçekten kardeşliği, birlik beraberliği hem sahada olsun hem saha dışında olsun sergilemek, sergileyebilmek veya sergilemeye örnek teşkil edebilmek. Amacımız gayemiz bu. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma ben tek tek teşekkür ediyorum. Gönül ister ki Bilecik’te Amatör Spor Kulüplerini sadece siyasilerin, Belediye Başkanların veya kulüp Başkanlarının ya da Spor Federasyonu Temsilcilerinin, Başkanların iki dudağı arasında değil de yani sanayicisiyle, esnafıyla hep birlikte bir bütün olarak değerlendirebilelim. Ama biz bunu maalesef beceremedik. Bir Belediye Başkanı, bir İl Genel Meclisi Başkanı veya bir Vali eğer sporu fuzuli bir gider olarak görüyorsa orada sporda bir adım atma şansınız yok.

“Tek kulüple, tek yöneticiyle veya tek idareyle bunu başarma şansımız yok”

Halbuki bizim bütçelerimizde nasıl ki Özel İdare bütçesinde veya Belediyeleri bütçesinde Milli Eğitme ayırmış olduğunuz bir pay varsa bence sporda da bir pay olması gerekiyor. Ama çok düşük. %25’lik İl Özel İdare bütçesinin Milli Eğitime ayırmış olduğu katkı ama şuandaki İl Özel İdare bütçesindeki, bütçeyi bilmiyorum bu yıl ne kadardır ama %1 veya %2 gibi değerlendiriyorum ben. Anca o kadardır. Şunu anlatmak istiyorum. Eğer bir şeyler yapacaksak bunun içine hep beraber girmemiz lazım. Sadece yöneticilerin değil esnafın girmesi lazım, sanayicinin girmesi lazım, OSB’lerin girmesi lazım. Hep beraber bir şeyler başarabiliriz. Yoksa tek kulüple, tek yöneticiyle veya tek idareyle bunu başarma şansımız yok. Hep beraber dağılır gideriz.

“Sporun da lokomotifi futbol”

Bizim maalesef Amatör Sporlara ayırdığın paralarla, küçük paralarla başarı elde edebiliyorsunuz. Bugün tekvando’da Dünya şampiyonu, Avrupa şampiyonu, Balkan şampiyonu çıkarıyoruz. Allaha şükürler olsun övünüyoruz her zaman. Ama sporun da lokomotifi futbol. Bu bir gerçek. İlin, ilçenin tanıtımını yapmak istiyorsan maalesef futbol ile reklam yapma şansın var, futbolla biz Osmaneli’nde 5 Bin kişiyi bir araya getirebiliyoruz. Bunu tekvando’da, güreşte başaramıyoruz. Onun için futbol sektöründe birbirimizi severek sayarak hepimize kapımız açık. Olumsuzluklar yaşanıyor mu yaşanıyor ki gönül ister ki yaşanmasın. Biz hep birlikte gelelim maçımız izleyelim, kardeşçe orada oturalım, kardeşçe birbirimizi kucaklayalım, öpelim öyle ayrılalım ama bazı etkenler maalesef bunun önüne geçiyor, engel teşkil ediyor. Bundan sonraki spor müsabakalarında ben bütün katılan arkadaşlarıma başarılan diliyorum. Kazasız, belasız, sakatsız bir yıl geçmesini yüce rabbimden temenni ediyorum.

“Daha düne kadar bunlar da yoktu”

Osmaneli’ne gelecek bütün spor camiasındaki arkadaşlarımıza sayın Belediye Başkanımızın selamını ileterekten hepinizi ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum. Çünkü biz bunu ilk başlangıçta Sayın Nusret Başkanım bilir Osmaneli’nde başladığımızda hedefimiz buydu. Allah’a şükürler olsun ki şu anda hep birlikte bir şeyleri burada tartışabiliyoruz. Daha düne kadar bunlar da yoktu. Herkese çok teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.”

 CANER ALKAN

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x