’’Kadın çiftçiler yarışıyor’’ yarışması

’’Kadın çiftçiler yarışıyor’’ yarışması

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Necmettin Yoldaş, Kız Teknik ve Meslek Lisesi Salonu'nda düzenlenen yarışmada yaptığı konuşmada, nüfusun yarısını oluşturan kadınların, tarımsal üretimde önemli rolü üstlendiğini belirterek, kadın çiftçilerin tarımsal faaliyetler yoluyla, milli gelire kazandırdıkları katma değerin artarak devam ettiğini söyledi. 
     Teşkilatın, sebzecilikten meyveciliğe, hayvancılıktan gıda sektörüne kadar çok geniş bir alana yayılan hizmet yelpazesinde en iyi en kaliteli hizmeti verme mücadelesi içerisinde olduğunu ifade eden Yoldaş, şöyle konuştu: 
     ''Sektörde yol alırken sektörün her türlü hizmetinde emeğini ve yüreğini ortaya koyan, asırlardır tarımsal üretimde 'ben varım' diyen, bu milletin kadın çiftçilerimize milletimiz adına teşekkür ediyorum. Yüzölçümünün yaklaşık yüzde 51'ik bir kısmı tarıma elverişli olan ilçemizde, nüfusun büyük bir kısmı bu sektörden geçimini sağlamaktadır. İlçemiz, 4 bin 500 büyükbaş ve 11 bin küçükbaş hayvan sayısı ile bölgenin önemli hayvancılık merkezlerinden. 
     Kadın çiftçiler bilgi yarışmasına 5 kadın çiftçimiz katıldı. Performanslarını değerlendirmek, kendine olan güven duygularını ölçmek, birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamak istedik.'' 
     15 soru üzerinden yapılan bilgi yarışmasında 14 soruya doğru cevap veren Pazaryeri Beşikli Mahallesi'nden Özlem Yetim 140 puanla birinci, Ahmetler köyünden Ayşe Uzun ikinci ve Kınık köyünden Emine Koç ile Yeni Mahalleden Müjgan Barlaz üçüncü oldu. 
     Dereceye giren çiftçilerin ödüllerini Kaymakam Vekili Muhammed Salih Koç, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, ilçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş İsmail Erdin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Alparslan Dankaz verdi. Pazaryeri ekibinin 5 Mart’tayapılacak final maçında temsil edeceği bildirildi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam