“Kadın cinayetleri artık son bulsun”

“Kadın cinayetleri artık son bulsun”

Geçtiğimiz haftalarda eşi Onur A.tarafından Bilecik Adliyesi çıkışında pompalı tüfek ile vurulan ve kaldırıldığı hastanede 12 sonra hayata gözlerini yuman Cemile N.A. memleketi Yeniköy Köyünde gözyaşları içerisinde toprağa verildi.Cemile N.A.’nın yengesi Zuhal Kaygısız,cenaze töreninde yaptığı konuşmada, “Kadın cinayetleri son bulsun” vurgusunu yaptı.

Koronavirüs salgını sebebiyle kısıtlı bir tören ile toprağa verilen Cemile N.A.’nın evi önünde toplanan köy sakinleri ailenin acısını paylaştı. Yıllarca sağlık sektöründe başhemşire olarak görev yaptığını söyleyen  Cemile N.A.’nın yengesi Zuhal Kaygısız,kadın cinayetlerine dikkat çektiği konuşmasında şunları ifade etti:

“Ailemizde bütün çocukları olduğu gibi Cemile’de bana çok yakındı,çok severdi, her şeyini paylaşırdı benimle,güzel kızdı bizim deli kızımızdı. Bir delilik yaptı o çocukla evlendi.Başta istemedik ama sonra mecbur kabul etmek zorunda kaldık. Kaderi buymuş.Şiddetli geçimsizlikten dolayı ayrıldılar. Baba evine geldi Cemile daha sonra tekrar barışmak istediler ama Cemile aynı şeyler devam edecek korkusuyla istemedi.12-13 gün dayandı bizde dualarla destekledik ama bugün sonmuş o bir melek oldu. Yavrusu kaldı bir başına. Covid-19 dolayısıyla herkes aradığı ve cenazesi kalabalık olacağı için ailesinden başka hiç kimse cenazesine alınmadı. Acımız çok büyük babasını da 10 gün önce gömdük. Canice bir adamın hırsına bir aile ziyan oldu. Evde oğlunu hiç susturamıyoruz ağlıyor çok büyük bir acıyla karşı karşıyayız Allah hepimize sabır versin.” dedi.

“Kadın cinayetleri artık son bulsun”

Zuhal Kaygısız konuşmasının devamında ise, “Kadın cinayetleri artık son bulsun gerçekten hepimiz çok korkuyoruz ben yıllarca sağlık sisteminde çalıştım başhemşire olarak orada da tanık oldum hala daha tanık oluyorum artık bu cinayetler dursun Meclis artık bazı şeyleri bıraksın cinayetlere yönelsin ister yasa çıkarsın ne yapacaksa yapsın bunları artık dışarı çıkarmasın. Bu kadınların artık acılarının giderilmesi lazım üstümüzden bir kabus gibi çöktü kadınların üstüne ve git gide artıyor herkes yardımcı olsun bize kadın cinayetleri artık son bulsun lütfen.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam