“Kadınları Sahalara Çekmek İstiyoruz”

“Kadınları Sahalara Çekmek İstiyoruz”

 

Ziyarete Bilecik’in ilk bayan Kulüp Başkanı Nermin Nalbantoğlu, yönetim kurulu üyeleri Yücel Öztekin, Mustafa Yüksel, Fedai Turgut ve Bozüyük Saha Komiseri Bahri Bayrak katıldı. Misafirler Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun ve İl Temsilcisi Engin Toku tarafından karşılandı. Ziyaret sırasında amatör spor kulüplerinin sorunları ve sorunlara yönelik çözümler hakkında konuşuldu.

Bilecik’in ilk kadın kulüp başkanı olan Nalbantoğlu, “Her grubun bir sözcüsü olmak zorunda, benim adım “Başkan” ama o sadece bir görev tanımı. Başkanlık önemli değil, bizim birbirimizden farkımız yok.” dedi.

Başkan seçilmesi ve ziyaret ile ilgili konuşan Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı Nalbantoğlu kadınları sahalara çekmek istediklerini belirtti. Nalbantoğlu şöyle konuştu:

“Genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Genel kurulun hemen ardından da yönetim kurulu olarak görev dağılımı yaptık. Arkadaşlar sağ olsunlar beni başkanlığa layık gördüler. Futbola şu ana kadar çok ilgim yoktu ama bundan sonra son derece ilgiliyim. Kulübümüzün bazı eksikliklerinin giderilmesi konusunda yardımcı olmuştum, oğlumda aynı takımda oynuyor zaten.

 

‘Kadınlarımızı Sahalara Çekmek İstiyoruz’

 

Bundan sonra kadınlarımızı sahalara çekmek istiyoruz. Bir ilk olduğunu biliyorum, değişik olduğumu biliyorum. İlkler her zaman destekle de karşılanır biraz eleştiren de olur. Eleştirilere açığız. Eleştirilerden gerekli dersleri çıkaracağız, almamız gereken dersleri alacağız.

3 takımımızla da aramız iyi, hepsi kardeşlerimdir. Çok geniş bir aile olduk artık. Ben öyle görüyorum. Benimle birlikte yeni bir heyecan geldiğini söylüyorlar. O heyecanı bende en az onlar kadar paylaşıyorum. Umutluyuz, çok daha iyi yerlere geleceğimize yürekten inanıyorum. Onlar benim kardeşlerim gibi ben onların ablasıyım karşılıklı sevgi-saygı içinde inşallah takımımızı çok daha iyi yerlere getireceğiz. Yeni branşlar ekleyeceğiz, büyüyeceğiz. Kesinlikle büyüyeceğiz. Bir daha ki yıl çok daha farklı bir Yeşilyurt’la karşınızda olacağız inşallah.”

 

“Başkanlık benim için sadece bir görev tanımı, başka anlamı yok”

 

Başkanlığın sadece bir görev tanımı olduğuna değinen Nalbantoğlu, “Ben burada tabi ki başkan olarak konuşuyorum. Her grubun bir sözcüsü olmak zorunda. Benim adım “Başkan” ama bizde o tür unvanlar sadece görev tanımları. Başkanlık hiç önemli değil. Hepimiz aynıyız, hiçbirimizin birbirimizden farkımız yok. Arkadaşlarım, şimdiye kadar o kadar özveriyle götürmüşler ki zaten kabul etmekte ki en büyük nedenim o. Ben sadece ve sadece onlara destek olmak, yardımcı olmak için geldim. En hassas olduğum konu bu. Adım “Başkan” olabilir ama onlardan hiçbir farkım yok. Biz takım olarak bir bütünüz. Tabi ilk kadın başkan olmam nedeniyle bunun üzerinde duruyor kişiler. Ama bu bir süre gittikten sonra bir daha hemen hemen adımı hiç duymayacaksınız. Bahsedildiği zaman Yeşilyurt Spor olarak duyacaksınız.” dedi.

 

“Biz aynı gemideyiz ve bu gemiyi batırmayacağız”

 

Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun da, ziyaret dolayısıyla misafirlerine teşekkür etti. Tosun, “Yeşilyurt Spor Kulübü bizim güzide kulüplerimizden biridir. Yıllardır Bilecik amatörüne hizmet etmiş, Bilecik amatöründe var olan bir kulüp ve gerek centilmenlikleriyle gerek misafirperverlikleriyle her zaman bizim başımızın tacı olmuş bir kulübümüzdür.

Bir bayan başkanımızın Türkiye’de ilk, Bilecik’te de ilk olması bizleri son derece sevindirdi. Başkanımın dediği gibi biz bir aileyiz. Hakemiyle, gözlemcisiyle, saha komiseriyle, sporcu kardeşlerimizle, yöneticilerimizle, başkanlarımızla, emniyetle, jandarmayla, sağlıkçılarımızla bir bütünüz. Bir aileyiz, aynı gemideyiz. İnşallah bu gemiyi iyi götüreceğiz, batırmayacağız.

İnşallah bundan sonraki maçlara bayan seyircilerimizi de çekeceğiz. Buna da başkanımız öncelik eder. Bize de Bilecik ASKF Başkanı olarak ne görev düşüyor ise başta Yeşilyurt Spor Başkanımız bayan başkan olması sebebiyle diğer kulüplerimize tabi ki elimizden geleni yapacağız. Bu ligi, bu Bilecik’teki sporu en üst seviyelere getireceğiz inşallah. Ben de başarılar diliyorum.” dedi.

 

“Altyapıya önem verilmesini rica ediyorum”

 

Futbol İl Temsilcisi Engin Toku da hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, “Bayan başkanın seçilmesi Bilecik bölgesinde bir yankı uyandırdı. Bundan sonra da bu çıtayı yükselteceğine inanıyorum. Görevini severek ve isteyerek yaptığı müddetçe kulübü yüksek yerlere taşıyacağına, o bayrağı daha fazla zirvede dalgalandıracağına inanıyorum. Altyapıya önem verilmesini rica ediyorum. Önümüzdeki yıllarda Yeşilyurt Spor Kulübünü U-13-14-15-16 kategorilerinde görmek istiyoruz.”

Konuşmaların ardından Bilecik ASKF tarafından Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı Nalbantoğlu’na Türkiye Futbol Federasyonu’nun rozetini hediye etti. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam