“KADINLARIMIZ SİYASETİN GÜNEŞLERİDİR”

“KADINLARIMIZ SİYASETİN GÜNEŞLERİDİR”

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İl Kadın Kolları Kongresinde 248 delegenin oyunu alan Gülcan Namal yeniden kadın kolları başkanlığına seçildi.

Namal kongrede yaptığı konuşmada “Kadınlarımız siyasetin güneşleridir. Nasıl güneş, ulaştığı her yeri aydınlatırsa biz de siyaset ile etrafımıza aydınlatmaya devam edeceğiz.”dedi.

Namal şöyle konuştu:

“Bir rüyayı dünya devletine öğütleriyle yönlendiren devletin ve yaşamın her yerinde yer alan bir adama ticaret erbabı, aile şeyhi, Şeyh Edebalı yakınlarına, 400 çadırlık aşiretten dünya imparatorluğuna götüren Osman Bey, Ertuğrul Bey, Hayme Ana ve yakınlarına Fatihalar göndererek sözlerime başlamak istiyorum.

 

“Biz zora talip olduk”

Siyaset zor bir zanaattir. Emek ister, zaman ister, fedakarlık ister. Bizler zora talip olduk. Bizler Hayme Ananın, Bala Hatunun torunlarıyız. Geçmişimize sahip çıkmak, geleceğimize yön vermek bizlerin elinde. Analık duygularımızla yeni Türkiye’nin inşasında hiçbir hesabımız olmadan tüm gücümüzle bu dava için koşmaya gayret ediyoruz.  Bundan önce kaybettiğimiz, unuttuğumuz değerlerimiz ve haklarımız için, çocuklarımızın geleceği için siyasette bizde varız diyoruz.

 

“Erkekler siyaset yapar ama eve gittiğinde her şey hazırdır”

Bizlerin siyaset yapması gerçekten çok zor. Erkekler siyaset yapar ama eve gittikleri zaman herşey hazırdır. Onların arkalarında bir kadın vardır. Ama bizler öyle mi. Her meydanda, hem siyaset sahnelerinde, hemde evde eş ve evimizin kadınıyız. Onun için yükümüz iki kat daha ağır. Ama bizler kararlıyız. Bir zamanlar kendi ülkemizde ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğümüz, sırf kılık kıyafetimizden dolayı okullardan uzaklaştırıldığımız için, töre diyerek küçük yaşta evlenen kzızlarımız için, yavrusu dağa kaçırılan veya şehit edilen annelerimiz için, tacize uğrayarak vahşice öldürülen Özgecanlarımız ve daha nice saymakla bitiremeyeceklerimiz için biz buradayız.

Yeni Türkiye’yi birlikte inşa ediyoruz. Yeni Türkiye hedefine yorulmadan,bıkmadan, yılmadan ilerliyoruz. Milletimiz ile hangi siyasi görüşte, hangi sosyal ve etnik kimlikten gelirse gelsin bütün vatandaşlarımızla birlikte can cana, yan yana yeni Türkiye idealini gerçekleştirmek için çabalıyoruz. Sevdamız da, davamız da bundandır.

 

“Bizim lakabımız millettir”

İnşallah yeni Türkiye bölge ve dünya barışı, adalet, hak ve hakkaniyet ve daha çok hizmet veren bir Türkiye olacaktır. Yeni Türkiye bütün farklılıkları ile birbirini seven, birbirine kenetlenmiş, kendine güvenen, özgür, sorumlu ve erdemli insanlar ile yeniden dünyanın medeniyet merkezi olan bir Türkiye olacaktır. Bizim lakabımız millettir. Bizim muhatabımız gelecektir. Biz geleceğin peşindeyiz. Bizim mayamız birliktir. Biz birliğimizin peşindeyiz. Gençliğimiz bugünün enerjisi yarının güvencesidir. Ülkemiz bu hazineyi diğer ülkelere kıyasla daha fazla sahiptir. Onun için 2023 yolunda milli ve manevi değerlerine bağlı ahlaklı etkin girişimci donanımlı ve evrensel değerler ile kendi tarihinden aldığı değerleri harmanlamayı bilen bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan gençlerimiz bölünmez vatan toprağı üzerinde ve bayrağın altında yaşayan her bir insanın farklılıkları ile birlikte bir zenginlik olduğunu bilen bir gençlik olmalıdır. Cumhuriyetimizin 100. Yılında gençliğimiz tarihinden aldığı güç ile insanlığa ve ülkemize huzur barış refah ve kardeşlik getirmelidir. Biz anneler üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Kadınlarımız vizyonumuzun en önemli unsurlarındandır. Kadınlarımızın hakkı, refahı ve sosyal hayatta karşılaştıkları engellerin kaldırılması yeni Türkiye hedefimizin vazgeçilmezlerindendir.

Aile toplumun temelidir. Bir milletin aile yapısı ne kadar güçlüyse o millet o kadar güçlüdür. Bizim verdiğimiz mücadele sıradan bir mücadele değildir. Kutlu bir yolculuktur. Bu yolculukta hep beraber koşacağız. Kadınlarımız siyasetin güneşleridir. Nasıl güneş, ulaştığı her yeri aydınlatırsa biz de siyaset ile etrafımıza aydınlatmaya devam edeceğiz.

Şimdiye kadar bana destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

BETÜL SÖNMEZER

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam