“Kahraman Gazi” 29 Ekim’i bir başka kutluyor

“Kahraman Gazi” 29 Ekim’i bir başka kutluyor

29 Ekim günü uğruna yemin ettiğim Cumhuriyet'in kuruluş yıl dönümü ve yeminimin karşılığını verdiğim gündür. Bir bacak kaybetmekle bu iş sona ermedi. Görevime devam edeceğim" dedi. 

 Katırancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 29 Ekim gününün Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Bolu Komando Tugayı'nın bir personeli olarak icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda görevini yerine getirdiği ve Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı gün olduğunu kaydetti.

Gazi olduğu günden bugüne Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendisini asla yalnız bırakmadığını ifade eden Katırancı, şöyle konuştu:

"Gazilere, bütün sağlık ve sosyal desteğini veren Türk Silahlı Kuvvetleri, beni sağlıklı halime kavuşturdu. Artık bir sol bacağım var. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şerefli personelinin bir mensubu olarak icabında vatan ve millet uğruna seve seve hayatımı feda edeceğime yemin etmiştim. Bu yemin, 29 Ekim 2012'de sona ermedi. 29 Ekim günü uğruna yemin ettiğim Cumhuriyet'in kuruluş yıl dönümü ve yeminimin karşılığını verdiğim gündür. Bir bacak kaybetmekle bu iş sona ermedi. Bu göreve, işe, görevime devam edeceğim. Devletimiz, tedavi sürecimde ve sosyal hizmet desteğini sonuna kadar verdi. Bacağım şu anda hazır. Birkaç ay sonra görevime döneceğim. Şerefli bir astsubay olarak bana verilen her görevi yerine getireceğim. Komutanlarımdan tek dileğim bana yapabileceğim, elimden gelebilecek her türlü görevi emretmeleridir."

Katırancı, çözüm sürecine ilişkin de "Umarım bundan sonra anneler ağlamaz, eşler dul, çocuklar yetim kalmaz. Bu süreç inşallah Türk milleti için hayırlı olur" dedi.

Astsubay Başçavuş Katırancı'nın eşi Öznur Katırancı ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Geride kalan bir yılın kendileri için farklı geçtiğini anlatan Katırancı, "Geçen yıl Cumhuriyet'imizi kutladığımız gün acı bir haber almıştık. Şu anda hepimiz bir aradayız. Eşim de toparlandı. Bize destek verenlere teşekkür ediyorum. Sokağa çıktığımızda herkes bize destek veriyor. Gururla karşılanıyoruz. Allah eşimi başımızdan eksik etmesin" diye konuştu. 

Katırancı'nın babası Ömer Faruk Katırancı da oğluna destek veren başta Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel olmak üzere tüm TSK personeline, Bozüyük Jandarma Bölük Komutanlığı ve Bozüyük Belediyesi'ne teşekkür etti. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç