KahVeli Bilinçlendirme Eğitimlerinin İkincisi Bozüyük’te Yapıldı

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimlerinin İkincisi Bozüyük’te Yapıldı

Milli eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen “KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri”nin ikincisi Bozüyük Yenidoğan Mahallesi, Bayrak Kahvehanesi’nde yapıldı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya, İlçe Şube Müdürleri Zekai Çobandere ve Özkan Gümüş, Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği (BİLGEDER) Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, okul müdürlerim ve Mahalle Muhtarı Kahri İnci katıldı.

KahVeli Bilinçlendirme Eğitimleri ile velilere ulaşarak onları, bağımlılık, internetin yanlış kullanımı, zararlı alışkanlıklar ve kaliteli zaman geçirme gibi konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amaçlanıyor. Yine Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Güvenli İnternet Bilinçli Kullanım Çalıştayı sonrasında elde edilen verilere göre rehber öğretmenlerimiz tarafından velilere eğitimler veriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitim öncesi yaptığı konuşmada eğitimde öğrenci, veli ve eğitim neferlerinden oluşan üçlü sacayağının çok önemli olduğunu, başarıyı yakalamak için bu üç unsurun diyalog halinde ve koordineli olmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Bu üç ayaktan velilerimize ulaşmak, “Gönül ne çay ister ne çayhane; gönül dost ister, çay bahane.” sözü gereği hem velilerimizi bilgilendirmek hem de onların görüş ve önerilerini dinlemek maksadıyla bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Fazilet Durmuş, “Bu akşamki eğitim etkinliğimizle bir öğrencimizi dahi kurtarabilirsek bu bizim kazancımız olacaktır. ‘Eğitimde feda edilecek tek fert yoktur.’ ilkesiyle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Derdimiz çocuklarımızı kazanabilmek, onların yüreğinde yer edinebilmektir. İnsanların yüreğinde yer edinebilirseniz, onlara söylediğiniz söz de hüküm de etkisini kaybetmeyecektir.” dedi.

Öğrenciler için en iyi olan şey neyse bunu velilerimizle birlikte başaracaklarını, bu etkinliğin Bilecik’ten başlayıp halka halka büyüyeceğine inandığını dile getirdi.  “Çocuklarımıza ilgi gösterip onlarla birlikte kaliteli zaman geçirelim ve onlara daha iyi bir gelecek sunalım.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından Bozüyük Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Hüsnü Anıl Tekin tarafından velilerimize bağımlılık, madde kullanımı, bilinçli ve güvenli internet kullanımı konularında sunum yapıldı. Etkinlik, Katılımcı Anketi’nin doldurulması, velilerin sorduğu soruların cevaplanması, görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam