’’KALBE DÜŞÜNCE’’ ADLI PROGRAMDA PROF. DR. SADETTİN ÖKTEN, MEVLANA’NIN ÖĞÜTLERİNİ ANLATTI

’’KALBE DÜŞÜNCE’’ ADLI PROGRAMDA PROF. DR. SADETTİN ÖKTEN, MEVLANA’NIN ÖĞÜTLERİNİ ANLATTI

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Prof. Dr. Sadettin Ökten, Şeyh Edebali, Ertuğrulgazi ve Dursun Fakih gibi büyük din ve devlet adamlarının yaşadıkları topraklar olan Bilecik'te olduğu için büyük mutluluk yaşadığını ifade ederken konuşmasındaMevlana ile Mevlana'nın öğütlerinden bahsetti.

Serdar Tuncer'in şiirleri ile Sanatçı Cihan Yıldız'ın müzik dinletisinin bir arada sunulduğu programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, özel bir gece yaşadıklarını belirterek, Prof. Dr. Ökten'e, Sunucu Serdar Tuncer'e, Sanatçı Cihan Yıldız ve ekibine teşekkür etti.

“Sadettin Ökten'in hem ülkemiz hem de şehrimiz kültür ve ilim sahasındaki çalışmalarına birçok katkısı olmuştur”

Başkan Yağcı, ''Değerli Hocamız ve gönül adamı Sadettin Ökten'in hem ülkemiz hem de şehrimiz kültür ve ilim sahasındaki çalışmalarına birçok katkısı olmuştur. Kendisi, Bilecik Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda hazırlanan, ''Şiirlerin ve Şarkıların Sultanları'' adlı programda da çok başarılı bir rehberlik ve danışmanlık görevi gördü. İnşallah kendisiyle birlikte daha birçok etkinlikte bir arada oluruz. Kendisine ve bu gecenin bizlere hoş ve verimli geçirilmesinde katkısı olan Serdar Tuncer ile Cihan Yıldız kardeşimize ve ekibine teşekkürlerimi tekrarlıyorum'' diye konuştu.
Programın sonunda Belediye Başkanı Selim Yağcı, Prof. Dr. Ökten'e, kendisiyle birlikte daha önce çekilmiş fotoğraflarının bulunduğu bir tablo hediye ederken, Vali Ahmet Hamdi Nayir de Bilecik seramiğinden yapılmış fincan takımı takdim etti.

CANER ALKAN 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam