“Kampüste Hayat Var” Projesi tanıtıldı

“Kampüste Hayat Var” Projesi tanıtıldı

Projenin koordinatörlüğünü yapan Bilecik  Şeyh Edebali Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Raif Zileli projenin tanıtımında, Bilecik Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkez'inde hizmet alan özel gereksinimli çocuklarla, üniversite öğrencileri ile uzman eğitmenler eşliğinde kültürel ve sportif faaliyetlerle sosyalleşmelerinin sağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

 

“Bu çocuklar, bu gençler bizim her şeyimiz”

 

Düzenlenen proje kapsamında özel gereksinimli çocuklar ve aileleri ile Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen toplantıda Konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, etkinlik ile ilgili olarak Bilecik’te göreve başladığından bu yana katıldığı en güzel toplantı olduğunu belirtti. Nayir, konuşmasının devamında ise şu ifadelerde bulundu:

“Her şeyden önce üniversitemizi tebrik etmek istiyorum. Sevgimizin en büyük muhatapları varsa fedakarlığımızın en güzel adresleri olan gençlerimize ve çocuklarımıza böyle güzel bir projeyle, kampüste hayat var projesiyle yeni bir açılım getirdikleri, bu proje kapsamında ailelerimizi ve üniversitedeki öğrencilerimizi birbirlerine entegre ettikleri için.  Ailelerimiz de böyle bir proje içerisinde yer alarak, sosyal başarı göstermiş oldular. Temennimiz de bu başarının, bu katılımın artarak devam etmesi. Bu çocuklar, bu gençler bizim her şeyimiz.

Diğer bir teşekkürümüz de bu üniversitede çocuklarımıza ve gençlerimize önderlik yapan, yol gösteren ağabeylik, ablalık yapan öğrencilerimize. Onlar da emirle değil, gönülle bu proje içerisinde yer almışlar. Ben bu arkadaşlarımıza da tebrik etmek istiyorum.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Azmi Özcan ise üniversite olarak faaliyete başladıkları günden itibaren bulundukları topluma, insanlığa ve gençliğe ne yapabilirim arayışı içerisinde projeler yürüttüklerini ifade etti.

 

“Bu çocuklara yönelik projede bulunmaktan son derece bahtiyarız”

 

Özcan konuyla ilgili şu ifadeleri aktardı:

“Bu çocuklar bizim rahmet kaynağımız. Eğer şu beldede biraz bereket varsa, büyük ölçüde bu yavrular yüzünden. Belki anne- babalar olarak, programımızı yetiştirmekte, sıkıntıya düştüğümüz zamanlar olabiliyor fakat Cenabı Hak bu çocukların sizin emanetinize vermekle size ve bize o kadar büyük lütufta bulunuyor ki mutlaka karşılığını alacağız. Biz bu çocuklara yönelik bir projenin içerisinde olmaktan son derece bahtiyarız. Sadece aklın egemen olduğu bir dünyada vahşetin sonuçlarını hemen her yerde görüyoruz. Gönlü tekrar kazanmamız lazım ve gönül de bu çocuklarda. Menfaatsiz, çıkarsız, safiyane, hayata şefkat ve merhametle bakmak bu çocuklarda. İnşallah, onlardan çok şey öğreniriz ve eminim bizim üniversitedeki çocuklarımız da onlarda çok şey öğreniyorlar. Ben hem üniversitedeki çocuklarımızla gurur duyuyorum hem bu çocuklarımızla gurur duyuyorum hem de milletim adına, ülkem adına, devletimiz adına bu çocuklarımızın anne-babalarına minnetlerimizi, şükranlarımızı arz ediyoruz.”

Etkinliğe, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı,  Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Harun Tunçel, daire müdürleri ve öğretim görevlileri ile özel gereksinimli çocuklar ve aileleri katıldı. BETÜL SÖNMEZER

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam