KAMU SEN’DEN EK ZAM TALEBİ

KAMU SEN’DEN EK ZAM TALEBİ

Türkiye Kamu Sen Bilecik İl Temsilciliği, ek zamla ilgili taleplerini dile getirmek amacıyla basın açıklaması düzenledi.

Yapılan açıklamada İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, yazdıkları talep mektubu okudu. Türkiye Kamu Sen Manisa İl Temsilciliği, ek zamla ilgili taleplerini dile getirmek amacıyla

Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Bildiriyi Kamu Sen Bilecik İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen okudu. Taşkesen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, mektup olarak gönderdikleri taleplerini meydanda da yineledi. Taşkesen, açıklamasında; “Bilindiği olduğu üzere, 2018 ve 2019 yıllarında memur ve memur emeklilerine yapılacak maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmeleri, 2017 yılının ağustos ayında gerçekleştirilmiş ve mutabakatla sonuçlanmıştır. Yetkili konfederasyon ve kamu işveren temsilcileri arasında imzalanan toplu sözleşme hükümlerine göre kamu görevlileri ile emeklilerin maaşlarına 2018 yılının ilk altı aylık dönemi için yüzde 4, ikinci altı aylık dönemi için yüzde 3.5 olmak üzere kümülatif yüzde 7.6,  2019 yılının ilk altı aylık dönemi için yüzde 4, ikinci altı aylık dönemi için yüzde 5 olmak üzere kümülatif yüzde 9.2 artış yapılması kararlaştırılmıştır. Toplu sözleşmeye göre dönemler halinde yapılan maaş zamlarının anılan dönemde gerçekleşen enflasyonun altında kalması durumunda aradaki farkın maaşlara yansıtılması hükme bağlanmıştır. TÜİK tarafından geçen hafta açıklanan Ekim ayı enflasyon rakamlarına göre, TÜFE 2018 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 2.67, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 25.24 oranında arttı. Buna göre, 2018 yılının ikinci yarısının ilk dört ayında (Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim) gerçekleşen toplam yüzde 12.26 oranındaki enflasyon artış oranına göre, 1 Ocak 2019 tarihinde kamu görevlilerinin ve emeklilerinin maaşlarına yüzde 8.76 oranında enflasyon farkı zammı yapılacak. Bu rakamlar ve ortaya çıkan ekonomik tablo, Türkiye Kamu Sen’in bugün burada olduğu gibi tüm Türkiye’de talep ettiği ve kitlesel olarak dillendirdiği ek zam talebimizin ne kadar haklı olduğunu teyit etmektedir.” İfadelerini kullandı.

Daha sonra bildiriye katılan sendika üyeleri bildiriye imza atarak PTT aracılığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a postalandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam