Kan Bağışı Kampanyası’na Tam Destek

Kan Bağışı Kampanyası’na Tam Destek

 

“Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile yürütülen Kan Bağış Kampanyası'na Pazaryerili vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Pazaryeri'nde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Eskişehir Kızılay Kan Merkezi, Pazaryeri Çarşı Meydanı'nda kan bağışlarını kabul etti.
Sağlık cihazları yüklü tır ile Pazaryeri'ne gelerek vatandaşlardan kan alan sağlık ekibi, ilçe halkının gösterdiği duyarlılık ve ilgiden memnun kaldıklarını söyledi. ilk kez tır ile Pazaryeri'ne geldiklerini ifade eden kan bağış ekibi sorumlusu Dr. Murat Dalkılıç, “Üç aylık periyotlar halinde geldiğimiz Pazaryeri ilçesine ilk kez bir tır ile geldik. Kampanyaya gösterilen duyarlılık memnuniyet verici. Kan vermek vücut hücrelerini yenilediği kadar, ihtiyaç sahibi hastalarında canını kurtarır. 18-65 yaş arası sağlıklı her bireyi kan vermeye davet ediyoruz. Unutulmamalı ki; kan vermek bir vatandaşlık görevidir.” dedi.
Pazaryeri Belediyesi “Kan verin hayat kurtarın” anonsuyla kampanyaya destek verirken, tarlalarda çalışan vatandaşlar ve bazı esnaf da işlerini bırakarak kan bağışında bulundu. Bir günlük yürütülen kampanyanın sonunda 99 ünite kan bağışında bulunulduğu açıklanırken, Pazaryerililerin kan bağış kampanyasına gösterdikleri ilgi memnuniyetle karşılandı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam