“Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde Osmaneli, Türkiye’de önemli bir merkez haline geldi”

“Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde Osmaneli, Türkiye’de önemli bir merkez haline geldi”

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’i ziyaret eden Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, İlçede tarım alanındaki faaliyetleri inceledi ve Osmaneli’nin tarımsal ve hayvancılık alanında gelişmesine destek olduklarını ifade etti.

Osmaneli’de tarımda son yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle büyük gelişme sağlandığını ve özelliklede hayvancılıkta çok güzel sonuçlar alındığını söyleyen Başkan Yılmaz; “Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılıkta köylümüzün kırsal kalkınma, tarım bakanlığı destekleri, genç çiftçi ve kadın çiftçi projeleri sonucu, meraların tekrar kullanılmaya başlandığını görüyoruz” dedi.

“Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde Osmaneli, Türkiye’de önemli bir merkez haline geldi”

Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde ise Osmaneli’nin, Türkiye’de önemli bir merkez haline geldiğine dikkat çeken Yılmaz; “çorak ve tarımda kullanılmayan alanlarda oluşturulan çiftliklerle en az 250 aileye istihdam alanı yaratıldı. Osmaneli ilçemizde bu sektörden geçimini sağlayan en az 1.000 kişi var. Sayıları 45 adete ulaşan kanatlı hayvan çiftlikleri aynı zamanda doğayı korurken, yangın ve güvenlik anlamında da büyük katkı sağlıyor. Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde İlçemizde iki yıl içinde maksimum kapasiteye ulaşacağız. Bilecik Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Başkanı Azer Sarı ile her konuda işbirliği içindeyiz. Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde yeni yatırımları ve Osmaneli’de maksimum kapasiteyi ve nerede duracağımızı birlikte belirleyeceğiz” dedi.

“Yatırımların Osmaneli’de tarımda, hayvancılıkta büyük gelişmeyi sağladığını görüyoruz”

Osmaneli Belediyesi’nin tarım yatırımları ile çiftçilere destek vermesinin güzel sonuçlarını aldıklarını söyleyen Yılmaz; “özellikle ilimizin bakanlık onaylı ilk Osmaneli Belediyesi Toptancı Hali ürünlerin gerçek değerinden satılması için büyük katkı sağlıyor. Hal sayesinde alıcı ve satıcı güvenilir ortamda bir araya geliyor. Belediyemizin mezbaha tesisi, yöresel ürün üretim tesisleri de tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi için çiftçimize destek oluyor. Yatırımların Osmaneli’de tarımda, hayvancılıkta büyük gelişmeyi sağladığını görüyoruz.”dedi.

Gerçekleşen ziyaret kapsamında İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz’a, Ak Parti Bilecik İl Genel Meclisi üyesi Zeki Kayadelen, Osmaneli Ak Parti İlçe Başkanı Şaban Güdem, Ak Parti Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Alper Karadağ, İl Özel İdare Müdürleri, Bilecik Kanatlı Hayvan Yetiştiricileri Başkanı Azer Sarı ve Yönetimi eşlik etti.

Başkan Münür Şahin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “birlik ve beraberlik içinde Osmaneli’nin her alandaki hedeflerini gerçekleştirmek için güzel bir tablo oluşturan ziyaretleri ve destekleri için İl Genel Meclisi Başkanımıza, İl Genel Meclisimizin değerli üyelerine, İlçe Başkanımıza ve Kanatlı Hayvanlar Üretici Birliği Başkan ve üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam