“KAR YAĞIŞI HİÇBİR ZAMAN DOĞAL AFET DEĞİLDİR”

“KAR YAĞIŞI HİÇBİR ZAMAN DOĞAL AFET DEĞİLDİR”

“Kar yağışı hiçbir zaman doğal afet değildir” diyen Turgay Yılmaz, Avrupa’da çalıştığını, karın en yoğun olduğu zamanlarda bile yolların kapandığını, elektriklerin kesildiğini görmediği ifade ederek, İl Özel İdaresini çalışmalarını takdir ettiklerini, ancak özelleştirilen karayolları ve elektrik şirketinin sınıfta kaldığını belirtti.  Yılmaz şunları aktardı:

“Gölpazarı'nda 50-60 cm üzerinde kar vardı, daha Karayollarının aracını görmedik”

“Kendi imkanlarıyla kurdukları evlerinin geçimlerini sağlamaya çalıştıkları seralarını kaybeden çiftçi kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum. Ama bu durumun bir doğal afet olduğu yönünde konuşma yapıldı. Kar yağışı hiçbir zaman doğal afet değildir. Avrupa'da karın en yoğun olduğu bir bölgede benim uzun yıllar öğretmenlik görevim oldu. Daha orada bir kar yağışından dolayı yolların kapandığını, elektriklerin kesildiğini hiç görmedim. Büyük Türkiye diyoruz, dünyanın 16. büyük ekonomisine sahip ülke diyoruz, ama ufacık bir kar yağışında patinaj yapıyoruz. Burada özelleştirmelerin ne kadar geride kaldığını, vatandaştan ne kadar kopuk olduğunu bu sefer gördük. Beş sene veya on sene öncesine kadar Karayolları bizim yollarımızı gece-gündüz, sabaha kadar açıyordu. Tuzluyordu ve gerekli tedbirlerini alıyorlardı. Gölpazarı'nda 50-60 cm üzerinde kar vardı, daha Karayollarının aracını görmedik, tuzlama yapan ekiplerini görmedik. Buradan o özelleştirmede Tedaş'a ve Karayollarına üzüntülerimizi bildiriyoruz. Yani bunlar sınıfta kaldı.

“Karayolları ve özelleştirme içerisindeki Tedaş sınıfta kalmıştır”

 Vatandaş, bu kurumlar özelleştirildiği zaman çok iyi hizmet geleceği söylentisiyle alıştırıldı, fakat son 5-10 senede özelleştirilen yerlerde hiçbir yatırım yapılmadı. Sadece bizlerden para almayı biliyorlar. Elektrik parasını bir gün geç ödediğin zaman hemen elektriğini kesen bir pozisyonları var. İki gündür, üç gündür elektrikler şakır şakır kesiliyor. Belki bu gelip gitmelerde bir yığın da ev aletleri bozuldu gitti. Yani burada Karayolları, ve özelleştirme içerisindeki Tedaş sınıfta kalmıştır. Muhtarlar söyledi işte basına da yansıdı, bu Tedaş'a giren arkadaşlar torpilli olunca biz bunları çalıştıramıyoruz dediler. Birbirimizi kandırmayalım, bu özelleştirmede bir sakatlık var kardeşim. Karayollarının aracı Gölpazarı'na gelmedi, kumlaması, tuzlamasını yapmadı, açmasını yapmadı. Özel İdareyi takdir ediyorum. Orada çalışan gece 2'ye kadar onlar, medyadan ben de izledim. Yani Özel İdareyle bir sıkıntımız yok. Çalışan arkadaşlara teşekkür ediyoruz, ama Karayolları ve elektrik idareleri bitirdi.”

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam