Karaahmet Yağcı’ya seslendi

Karaahmet Yağcı’ya seslendi

 

Yaklaşan yerel seçim virajının çok önemli olduğunu hatırlatan Karaahmet aynı zamanda seçimler ile alakalı “11 yıldır Türkiye halkına eziyet çektiren Akp hükümeti iktidarına git deme seçimi olacaktır. Bu yerel seçimde 11 yıldır bu halkı ezen, bu halkı ayrıştıran, bu halkı benden ve ötekilerden diye ayrıştıran, ayrımcılık yapan aynı zamanda yandaş oluşumu oluşturan bu iktidara git deme seçimidir.” İfadelerinde bulundu.

Karaahmet ayrıca konuşmasında Belediye Başkanı Selim Yağcıya seslenerek mal varlığını açıklaması gerektiğini belirtti. Karaahmet konuyla ilgili  “Bizim alnımız ak, başımız dik Bilecik belediye Başkanı’nın mal varlığı açıklaması nerede? Niye açıklayamıyor bugüne kadar? Mhp’li Belediye Başkanı adayı çıktı açıkladı, ama bizim yine bir farkımız var benim Belediye Başkanı Adayım çıktı mal varlığını açıkladı ama eşininkini de açıkladı, iki tane yavrusu var onu da açıkladı. Buradan sormak gerekiyor sizin çocuklarınızın mal varlığı açıklaması nerede? Ey Belediye Başkanı senin mal varlığı açıklaman nerede, çık açıkla”  sözlerini dile getirdi.

Karaahmet konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Bizim için onur veren kadın ve gençlik kotasına uymamız oldu”

 

“Seçim sürecinde bugün Gençlik Kolları Genel Başkanımız özellikle Bilecik’i başlangıç olarak tercih etmiştir, Bilecik’e gelip gençlik kollarının seçim startını Bilecik’ten vermiştir. Bizim için onur verici olan, Genel Başkanımızın talimatıyla tüzüğümüze yerleştirildiği üzere Bilecik ilinde Belediye Meclis Üyesindeki sıralamada gençlik ve kadın kotasına uymamızdır. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir siyasi partide olmadığı gibi yine önceliğini, ilkelerini, halktan yana ayırım yapmadan, halkımızın seçilebilecek yerleride veya partinin organlarında yer bulmasını genç kadın, ayırmadan bunlara kota vermek suretiyle tüzükle beraber bunu Gerçekleştirmiştir. Biz de Bilecik’te yaptığımız Belediye Meclisi sıralamalarında bu konuya özen göstermeye çalıştık ve şunu açıklıkla söylüyorum, yerelde iktidarı Bilecik’te ve Türkiye’de gençlerin kuracağına canı gönülden inanıyorum.

Önümüzdeki seçim virajı gerçekten önemli bir viraj. Bu seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi başarı sağlamak zorunda ve ben Bilecik’te aday gösterdiğimiz Doktor Sungur Turan ile bu başarıyı yakalayacağımıza eminim. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir sürü hükümetler gelmiş, gitmiştir, birçok seçimler yapılmıştır ama toplumu bu kadar bölen, bendensin başkalarındansın ayrımı yapan bu iktidardan daha büyük bir iktidar olmamıştır. Yine aynı şekilde bu vatandaşın en temiz duygularını sömürerek, bu vatandaşın duygularından yola çıkıp da oy toplama kaygısıyla hareket ederek bu iktidar 11 yıldır bizi yönetiyor. Fakat her türlü konuda da ne yazık ki zeytinyağı gibi üste çıkıyor. Halktaki bu diriliş ateşi Odtü’de başladı, İstanbul’da gezi parkında devam etti, bu millet artık bu iktidarın yalanlarını duymuyor ve bu iktidarın yalanlarına kanmıyor.

 

“Yolsuzluğu bitireceğiz dediler, daha beter batırdılar”

Gelinen noktada ne dediler ‘biz yolsuzlukla mücadele edeceğiz’ 17 Aralık sürecinde neyi gördük? . Türkiye yolsuzlukla kavrulurken sen dürüst siyaset anlayışıyla iktidara geldin güzel ama Türkiye’yi daha beter bir yolsuzluk batağına batırdın. Sen Bilecik’in Belediye Başkanısın çık ve mal varlığını açıkla, 30 Mart’a kadar süre sana. Ama şunu da söyleyeyim korkunun da ecele faydası yok, Cumhuriyet Halk Partisi geliyor 31 Mart sabahı Doktor Sungur Turan Bilecik’te Belediye Başkanı olacak. 31 Mart sabahı Bilecik yeni bir güne doğacakHanginizin evindeki ayakkabı kutularında paralar var? Sizler, Üniversitede okuyan oğluna para göndermek için sıkıntı çekerken, belki oğlunun telefonunu para isteyecek diye açmazken bu bakanların çocuklarının bankalarında, evlerinde para sayma makineleri çıkıyor, yatak odalarında para kasaları çıkıyor. Bunlara aldanıyor musunuz? Bunların hesabını 30 Mart’ta sandıkta soracağız. Bu iktidara, bu iktidarın yolsuzluklarına, bu iktidarın bu toplumu bölmesine 30 Mart’ta dur diyeceğiz. Bilecik’te ve Bilecik’in beldelerinde Cumhuriyet Halk Partisi adayları çok güçlü adaylar.

 

 

 

“Biz laf değil proje üretiyoruz”

 

Biz laf üretmiyoruz, bu insanlar aynı yasakçı zihniyetiyle Türkiye’de haber alma özgürlüğünü, bilgi alma özgürlüğünü, interneti sansürlerken Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bilecik Belediye Başkan Adayı’nın projelerinin en başında gençlere yönelik olarak ben size internet ulaşımını bedava sağlayacağım diyor.

Merkezi idarenin yapması gereken yatırımlar arasında Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkan Adayı diyor ki bugün sen Bilecik’te sağlık sorunu çekiyorsan Eskişehir’e gidiyorsun, Bursa’ya gidiyorsun tedaviyi alamıyorsun diyor, benim branşım bu diyor. Bugün Türkiye’de kandırmacayla biz sağlığı bedava yaptık diyen hükümet aslında sizlerin de reçete üzerinden yaptığı muayene paralarını alırken, Bilecik’in Belediye Başkan Adayı diyor ki, ben doktorum, mesleğim bu, ben Bilecik’e tam teşekküllü tüm branşlarda hizmet veren tıp merkezi açacağım diyor. Biz kapı kapı geziyoruz ama bunları gezerken de proje üretiyoruz.” BETÜL SÖNMEZER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam