• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KARADENİZLİLER YENİDEN FAALİYETE GEÇİYOR

KARADENİZLİLER YENİDEN FAALİYETE GEÇİYOR

Derneğin yeni yönetimini basına tanıtan Dernek Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu aynı zamanda derneğin geçmişi ve vizyonu hakkında bilgiler verdi.Bilecik Karadenizliler Derneği olarak sadece Karadenizlilere değil Bilecik’te yaşayan her kesimden insansa kucak açtıklarını vurgulayan Tüfekçioğlu, “Bir hemşehri derneği olarak kurulan derneğimiz daha sonrasında olduğu gibi şimdi daha da fazlasıyla Bilecik’in sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğiz”dedi.

“BİLECiK’TE YAKLAŞIK 13 BİN KARADENİZLİ VAR”

Bilecik’te yaklaşık 13 bin Karadenizli olduğunu belirten Tüfekçioğlu, Bilecik’teki bir çok iş adamının da Karadedeniz kökenli olduğunu ifade etti.

YENİ DERNEK YÖNETİMİ

Dernek yeniden aktif bir şekilde çalışması için ilk adım olarak yeni yönetimiyle görücüye çıktı. Başkanlığını Muharrem Tüfekçioğlu'nun yaptığı Bilecik Karadenizliler Derneğinin yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu: Şenol Karaş, Barış Demirci, Muhammed Akgül, Erdem Gedik, Hasan Özer, Yusuf Sağlam, İrfan Ayyıldız, Metin Turan, Ali Topçu, Fatih Kızıldağ, Adem Ekşi, Seyfi Topal, Ali Yılmaz ve Önder Celep. 

“BİLECİK’TE YAŞAYAN HERKESİN EVİ OLACAĞIZ”

Derneğin geçmişi hakkında bilgiler veren Tüfekçioğlu: “Derneğimiz 1998 yılında kuruldu. Bu derneği kurarkenki amacımız gurbette yaşayan Karadenizlileri bir araya getirmek, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmaktı. Derneğimiz en aktif dönemini 2006 yılında gerçekleştirdi. Bu dönemde bir çok etkinlik yaparak yöremizi ve kültürümüzü tanıtmaya çalıştık. Daha sonrasında bir süreliğine duraklama yaşasak da son 2 yıldır tekrar faaliyete geçtik.”dedi. Tüfekçioğlu yaptığı konuşmada dernek olarak sadece Karadenizlilerin değil Bilecik’te yaşayan herkesin evi olacaklarını özellikle vurgulayarak Bilecik’in sorunlarıyla da yakından ilgileneceklerinin altını çizdi.

“BİLECİK’İN SORUNU BİZİM SORUNUMUZ”

Son 1 yıl içerisinde yeni lokallerine taşındıklarını belirten Tüfekçioğlu “

1 yıldır ciddi bir aktivitemiz olmadı ama bu arada lokalimizi yeniledik, nezih bir ortam oluşturduk. 30 Ocak 2016'da yaptığımız genel kurulda, yeni yönetimi oluşturduk. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, sadece hemşehrilerimizin değil, yaşadığımız toplumdaki herkesin sorununu kendi sorunumuz gibi görüp, STK'larla birlikte Bilecik'e hizmet etmeye devam edeceğiz." dedi.

“SAĞLIK PROBLEMİMİZ VAR”

Bilecik’in sorunlarıyla ilgilenerek takipçisi olacaklarını belirten Tüfekçioğlu özellikle Bilecik’te son zamanlarda yaşanan sağlık skandallarına değinerek bu sıkıntıların takipçisi olacaklarını kaydetti. Tüfekçioğlu “Sağlık problemimiz var. Bu konuda sesimizi çıkarmak istiyoruz. Sorumlu olan kişiler bunun hesabını vicdanen vermelidir. Daha temelini atamadığımız, yerinin kesin olup olmadığı hala belli olmayan bir hastane problemimiz var. Bilecik'in en büyük sorunu olan sağlık probleminin takipçisi olacağız. En hızlı bir şekilde bu sorunun çözülmesi gerekir. Bundan sonra bu ve buna benzer sorunları sık sık dile getireceğiz ve suskun olan STK'ların da harekete geçeceğinin startını da vereceğiz." dedi

Açıklamanın ardından ise basın mensuplarına Karadeniz’in meşhur incisi hamsi dağıtıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç