• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KARAR VERİLDİ GÖLPARK ÜCRETLİ OLACAK MI?

KARAR VERİLDİ GÖLPARK ÜCRETLİ OLACAK MI?

Bilecik Belediye Meclisi Haziran ayı 2’nci birleşimi gerçekleştirilirken daha önceki mecliste komisyona gelen raporlar görüşüldü.  Karara bağlanan Belediye Meclis gündemi şu şekilde;

Bilecik Belediye Meclisi Haziran ayı 2’nci birleşiminde  2019 yılı yaz sezonunda kullanılacak olan Su Eğlence Dünyası giriş ücretinin belirlenmesi Ücret ve Tarife Komisyona sevk edilmişti. Su Eğlence Dünyası giriş ücreti komisyon raporlarına göre 0-5 yaş arası ücretsiz, 5-15 yaş arası 10 TL 15 yaş üstü 25 TL olarak oy birliği ile kabul edildi.
Diğer bir gündem maddesi olan  yaz spor okullarında açılacak olan yüzme, futbol, basketbol, voleybol ve tenis kurs ücretlerinin yeniden belirlenmesi Ücret ve Tarife Komisyona sevk edilmişti. Ücret ve Tarife Komisyondan gelen rapor doğrultusunda 2019 yılı yaz spor okullarında açılacak olan yüzme, futbol, basketbol, voleybol ve tenis kurs ücretleri yüzme 210 TL, futbol 120 TL, tenis 120 TL, basket 120 TL, voleybol 120 TL olarak oy birliği ile belirlendi.

Komisyona sevk edilen belediye tarafından toplanan mesken, site, apartman bahçesi gibi yerlerdeki budama atıkları, biçilen çimler, kanepe-koltuk ve buzdolabı gibi iri hacimli evsel atıklar ile mesken ve iş yeri tadilatları sonucu ortaya çıkan moloz atıklarının nakledilmesi ve bertaraf edilmesi işlemlerine ilişkin ücret tarifesinin belirlenmesi karara bağlandı. Buna göre, mesken, site, apartman bahçesi gibi yerlerdeki budama atıkları, biçilen çimler, kanepe-koltuk ve buzdolabı gibi iri hacimli evsel atıklar ile mesken ve iş yeri tadilatları sonucu ortaya çıkan moloz atıklarının nakledilmesi ve bertaraf edilmesi ilişkin ücretler 20 çuvala kadar 100 TL, 20’den sonra her çuval 5 TL, kamyon ile taşınacaksa kamyon ücreti 100 TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

Komisyona sevk edilen bir diğer madde olan, Pelitözü Gölpark’a araç giriş ücretlerinin belirlenmesi konusu  komisyondan ret edildi. Komisyonun aldığı bu karar oy birliği ile kabul edilirken Pelitözü Gölpark’a araç giriş ücreti olmayacak.

İmar plan notlarında (otopark harçlarında) değişiklik yapılması konusundan komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Bu raporlar sonrası  bitişik nizamlardan 2 kat ücreti yerine tek kat ücreti alınacak. Otopark ücreti 4 taksit olarak ödenirken, yüzde 25 peşin alınması oy birliği kabul edildi.

2019 yılında uygulanmak üzere belirlenen 24 saat açık bulundurma ücreti, mesafe ölçüm ücreti, mesul müdürlük izin belgesi ücreti, nargile sunum uygunluk belgesi ücreti, canlı müzik izin belgesi ücreti, itfaiye muayene rapor ücreti, esnaf kontrol defteri ücreti, basılı evrak ücreti ve iş yeri açma izin harç ücretlerinin belirlenmesi konusunda görüşüldü. 24 saat açık bulundurma ücreti 150 TL, mesul müdürlük izin belgesi ücreti 500 TL, nargile sunum uygunluk belgesi ücreti 300 TL, canlı müzik izin belgesi ücreti 2 bin TL olarak belirlendi. Diğer ücretlerde değişiklik yapılmadı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam