KARASU DERESİ TAŞTI

KARASU DERESİ TAŞTI

Bölgenin son 60 yılın en yoğun kar ve yağmur yağışını alması nedeniyle debisi yükselen Karasu deresinin taşması sonucu, Karasu Yaşam Adası mevkisinde bulunan Bilecik Belediyesine ait mezbaha ve Atık Su Arıtma Tesisi'nin araç yolunda tahrip oldu. Taşan suyun ilerlemesinden dolayı yol kullanılmaz hale geldi. Bilecik Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinin inşaatının devam etmesinden dolayı inşaat alanına gidecek işçiler zor anlar yaşadı. Araçları sudan hasar görmemiş alana park eden işçiler, ellerindeki damacana suları ve yiyecekleri ile 300 metrelik balçık yolunu yürüyerek inşaat alanına gidebildiler.

  İnşaat alanına yürüyerek giden işçiler, dün gece tesisin bekçisinin aradığını ve yarın gelirken dikkatli olmaları söylediğini belirterek, “Yolun çok kötü olduğunu, bahçelere kadar suyun taştığını ve yolun kapandığını belirterek yarın gelirken dikkatli olmamızı söyledi. Bugün geldiğimizde su çekilmiş ama yol kullanılmayacak durumda. Araçlarımızı bırakıp yaya olarak tesislere gideceğiz" dediler.

  Çevredeki tarla sahipleri ise suyun debisinin daha çok yükseldiğini ve taştığını belirterek zarara yol açtığını belirttiler.İHA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam