Kardiyolog Problemi Çözülüyor

Kardiyolog Problemi Çözülüyor

 

Genel Sekreter Dr. Yılmaz ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Bilecik’e 2 tane Kardiyolog, 1 tane Nörolog, 1 tane Dahiliye Uzmanı ve 1 tane de Ortopedist geleceğinin müjdesini verdi. Sağlıkta dönüşümden de söz eden Dr. Yılmaz şöyle konuştu:

“Son 10 yılda Prof. Dr. Recep Akdağ’ın ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında süre gelen sağlıkta dönüşüm Türkiye’de bulunan birçok kimsenin, Türkiye’de bunlar olmaz dediği, hayal bile edemediği birçok şeyin gerçekleştiği bir dönem oldu. Bizim insanımız bunlardan çok daha iyilerine layık.

Sağlıkta dönüşümün yapılanmada son ayağı da Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği’nin kurulmasıyla tamamlanmış oldu.  Bu da illerde Kamu Hastaneler Kurumunun Birliklerini tamamlamasıyla, Genel Sekreterliklerin kurulmasıyla inşallah süreç başlamış oldu 2 Kasım 2012 itibariyle Bilecik’te.

 

‘El birliği ile güzel işler yapacağız’

 

Yeni yapılanmada artık sağlıkta üç ayak haline geldik. Burada Sağlık Müdürlüğü, acil sağlık hizmetlerini ve afet durumlarının yönetimini, Halk Sağlığı Müdürlüğümüz Aile Hekimliği, birinci basamak sağlık hizmetleri ve koruyucu hekimlikle ilgili iş ve işlemleri yürütecek. Bizde Kamu Hastaneleri Kurumları olarak Türkiye Bilecik ili Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği olarak ilimizdeki ikinci basamak sağlık hizmetleri dediğimiz hastanecilik hizmetlerini Bilecik Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Bozüyük Devlet Hastanesi, Osmaneli Devlet Hastanesi ve Sögüt Devlet Hastanesiyle birlikte beş birimle vatandaşımızın sağlık sorunlarını çözme noktasında inşallah el birliğiyle daha güzel şeyler yapacağız.

 

‘Sağlık 24 saat yaşayan bir sektör’

 

Sağlık sürekli, 24 saat yaşayan bir sektör. Hizmeti durdurmamanız gerekiyor. Hiçbirşeyi durdurarak yapamıyorsunuz, her şeyi araba çalışırken takip etmek zorundasınız. İnsanda çalışırken tamir edilen bir makine, öyle diyor bir Kalp Cerrahı. Dolayısıyla sağlık da böyle bir şey, 24 saat yaşayan. Eğer bina yapacaksınız binasını da hem hizmete sunacaksınız hem işi devam ettireceksiniz. İşi öteleme, durdurma şansınız yok. O yüzden de dönem dönem tabi ki vatandaşımızın şikayetleri olabiliyor, çözülemeyen konular olabiliyor. Bunları da biz bir an evvel çözmek için uğraşıyoruz. Dönem dönem hekim sıkıntılarımız oluyor, dönem dönem binaların eski olmasından kaynaklanan fiziki sıkıntılarımız oluyor. Bunları aşma noktasında inşallah yeni bir hastane yapımı var. Valimiz, Milletvekilimizin de birebir takip ettikleri, Sağlık Müdürlüğümüz’ün de birebir takip ettiği yeni bir hastane yapılması çalışması var. İnşallah arsa işleri de çözüldü. Allah nasip eder, tamamına ererse fiziki şartlarımızda çok iyi, düzelmiş olacak. Ama mevcut hastanemizin fiziki şartlarında sıkıntılarımız olduğunu kabul ediyoruz. Yeni bir hastane gerekli aşikar.

 

Bilecik’e yeni doktorlar geliyor

 

Diğer noktalarda dönem dönem belli branşlarda belli bölümlerde hekim sıkıntımız oldu. en son kardiyoloji noktasında bunu yaşadık ama inşallah Pazartesi günü açıklanan yeni kadrolarla ilimize 7 tane pratisyen hekim gelecek, 2 tane Bozüyük, 3 tane Bilecik, 2 tane Osmaneli Devlet Hastanesine. Bilecik Devlet Hastanesine 2 tane Kardiyolog, 1 Nörolog, 1 Dahiliye Uzmanı, 1 tane de Ortopedist gelecek. Yine Bozüyük Devlet Hastanesine 1 Nörolog gelecek. İnşallah 28 Şubat’ta bunların kuraları çekilmiş olacak. Eksilmeler, azalmalar olacak, dönem dönem hekim sıkıntılarımız olacak ama en kısa sürede, en hızlı bir şekilde bunların çözümü noktasında gayretlerimiz bizim ve Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmalarımız da çözülmeye çalışılacak. Sağ olsun Vekilimizle Bakanlığımızın yetkilileri bize her noktada destek veriyorlar.

 

‘Herkese ailemiz gibi hizmet vermek istiyoruz’

 

Buradaki sorun hepimizin sorunu, tesisler hepimizin tesisleri. Hangimiz hasta olsak bu binalarda, bu tesislerde hizmet alacağız. O yüzden ne kadar sağlıklı ve güzel olursa tesislerimiz, hekimlerimiz ne kadar donanımlı ve yerinde olursa hizmet o kadar güzel gidecek ve herkesin mutluluğuna, memnuniyetine sebebiyet verecek. Bu noktada gayretimiz inşallah vatandaşımızın hizmetinde olmak. Biz hastanemize gelen her vatandaşı kendi annemiz, babamız, kardeşimiz, çocuğumuz gibi görerek hizmet vermek istiyoruz. Personelimizin de gayret sarfetmesini istiyoruz. İnşallah bürokrasisi, olsun siyaseti olsun, sivil toplum örgütleri olsun hep birlikte Bilecik ilindeki halkımıza kaliteli hizmetler etmeyi Rabbim nasip etsin.”

Gazetemiz sahibi Mehmet Ergün de, ziyaretinden dolayı Genel Sekreter Dr. Yılmaz’a teşekkür ederek görevinde başarılar diledi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam