KARNELER VALİ AMCA’DAN

KARNELER VALİ AMCA’DAN

2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte öğrenciler karne sevinci yaşadı.

Öğrencilerin sevincine ortak olmak için 700. Yıl İlkokulu’nda karne dağıtan Vali Tahir Büyükakın, tüm çocuklarla yakından ilgilendi.

Bilecik genelinde 36 bin 92 öğrencinin karne aldığını ifade eden Vali Tahir Büyükakın, “Çocuklarımız ve aileleri büyük bir heyecanla karneleri beklediler. bugün öğrencilerimize karnelerini dağıratak, yaz tatilini başlattık. Karneler çocuklarımızın bir yıllık performanslarını değerlendirir. Bu nedenle karnesi kötü olan çocuklarımızı ağır bir şekilde yargılamak çok yanlış. bu çocuklarımıza ders çalışma sistematiği kazandırmak, yine bizlerin görevi. eğitim bir insanın hayatında tabiki çok önemli ve olmazsa olmazlardan. ancak çocuklarımıza önce sevgiyle, saygıyla ve onları anlayarak yaklaşmalı, onların neye yatkın olup olmadığını belirlemeliyiz. ben her çocuğumuza yürekten inanıyor ve hepsinin bu vatan için hayırlı işler yapacağından şüphe dahi etmiyorum” diyerek öğrencilere, ailelere ve eğitimcilere iyi tatiller diledi.

Karne dağıtımı sırasında Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, İl Milli Eğitim Müdürü Güsamettin Erdoğan ve okul yöneticileri Vali Tahir Büyükakın’a eşlik ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam