KARTLI SAYAÇ UYGULAMASIYLA SUYU YÜZDE 15 UCUZ TÜKETİN

KARTLI SAYAÇ UYGULAMASIYLA SUYU YÜZDE 15 UCUZ TÜKETİN

Bilecik Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilen “Ön Ödemeli Kartlı Sayaç Sistemi” sayesinde kullanıcılar sularını daha uygun bir fiyatla alma fırsatı bulacak.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sistemin vatandaşlara büyük faydalar sağlayacağını belirterek şunları kaydetti:

“Ön ödemeli su sayaçları sistemi etkin kaynak kullanımı, su tasarruf, tahsilat kolaylığı, etkin denetim, insan kaynaklı hataların en aza indirilmesi, tahakkuk ile tahsilat arasındaki kaybın ortadan kalkması, ev sahibi – kiracı anlaşmazlıklarının sonlandırılması, zaman, personel, makine, teçhizat, kırtasiye, tasarrufun sağlanması nedeniyle Bilecik Belediyesi`ne ve abonelere büyük fayda vermesinden dolayı, sisteme geçilmesi vatandaşlarımızın yararına olacaktır. Belediye Meclis toplantısında bu yeni sistemden; Bundan sonra abonelik işlemleri yapılacak tüm yeni su aboneleri, sayacı arızalı ve değiştirilmesi gereken aboneler, kendi isteği ile ön ödemeli sayaca geçmek isteyen eski aboneler faydalanabilecek. Öte yandan 10 yıllık kullanım ömrünü tamamlamış mekanik su sayacı kullanan aboneler, 2 yıl içerisinde ön ödemeli kartlı su sayacına geçmeleri gerekirken, resmi daire aboneleri, ortak su kullanım aboneleri, oteller, pansiyonlar, apart daire aboneleri ise ihale tarihinden sonra 1 yıl içerisinde uygulamaya geçmeleri gerekecek. Ayrıca, kaçak su kullandığı tespit edilen abonelerin ön ödemeli su sayacı kullanmalarının zorunlu tutulması kararlaştırılırken, ön ödemeli kartlı su sayacı kullanımını teşvik etmek amacıyla bu sayaçları kullanacak abonelerden depozito ücreti alınmayacak ve böylece abonelerimiz, su ücretlerinde yüzde 15 indirim fırsatı bulmuş olacaklardır.”

 

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR

 

Abone su kredi satış noktalarında istediği zaman istediği kadar krediyi kartına yükletebilir. Satın alınan krediyi sayaca yüklemek için yapılması gereken kartı sadece birkaç saniyeliğine sayaca takmak. Bu işlem sonucunda satın aldığınız kadar kredi sayaca otomatik olarak yüklenir ve ekranda yüklenen krediyi görürsünüz. Sistemde kullanılan su kartı idare ile sayaç arasında bilgi alış verişini sağlar. İdareden sayacak, satın alınan kredi bilgisi gelirken kart ile de sayaçtan idareye kullanım bilgileri gidiyor. Bu bilgi alış verişi, idarenin abonelerine daha iyi bir hizmet vermesini amaçlıyor. LCD ekran mesajlarının Türkçe olması kullanımını oldukça kolaylaştırıyor.

Ön Ödemeli Kartlı Sayaç Sistemine geçmek isteyen su abonelerin ihaleyi alan Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş ile irtibata geçmeleri gerekiyor. (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam