KAT KARŞILIĞINDA İHALEYE VERİLECEK

KAT KARŞILIĞINDA İHALEYE VERİLECEK

Bilecik Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının üçüncü gündem maddesi olan Mülkiyeti Bilecik Belediyesine ait Alirıza Özkay Caddesi, üzerinde bulunan eski adı Seven Çarşısı olan ve daha sonra meclis kararı ile  “15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Meydanı” olarak isimlendirilen taşınmaz üzerine otopark, meydan ve AVM inşaatı yapım projesi uygulaması konusu görüşüldü.

kat-karsiliginda-ihaleye-verilecek-1_resized

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Meydanına otopark ve AVM yapımı ile ilgili olarak meclisten yetki istendi.

Meclise havale işlemi ile ilgili Belediye Başkanı Selim Yağcı şunları söyledi: “Mülkiyeti belediyemize ait İstiklal Mahallesi, Alirıza Özkay Caddesi, üzerinde bulunan “15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Meydanı” olarak isimlendirilen 24 pafta, 89 ada, 12 ve 13 Nolu parsellerde kayıtlı arsa vasfındaki taşınmaz üzerine içerisinde otopark, meydan ve AVM’nin de bulunduğu inşaat yapım projesinin uygulanması düşünülmektedir.

kat-karsiliginda-ihaleye-verilecek-2_resized

İlgili parseller üzerinde 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na göre veya 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na göre hasdal paylaşım esaslı kat karşılığı olarak inşaatın yaptırılması projesine göre yapılacak olan inşaata ait bağımsız gönüllülerin proje üzerinden kısmen veya bütün olarak 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18a maddesi gereği satımına, takasına, tahsisine 10 yıla kadar kiralanmasına ve kat karşılığı inşaat yaptırılması işi için idare adına istenecek mülkiyet oranının belirlenmesi, feragat edilecek bağımsız bölümlerin tespiti ve kat karşılığı inşaat yapılması işine ait yapılacak olan ihaleye ilişkin her bir iş ve işlemleri gerçekleştirmek için Belediye Başkanı’na ve Belediye Encümenine yetki verilmesi hususunun görüşülüp karar verilmek üzere belediye meclisine havalesine edildi.

kat-karsiliginda-ihaleye-verilecek-3_resized

Biz burayı kendimiz yapacaktık ama ihaleye vermeyi uygun gördük. Buranın proje bedeli tahmini 15-20 milyon olarak ön görüldü. Burayı kat karşılığında ihaleye çıkarmayı düşünüyoruz ve meclisten yetki istiyoruz”

kat-karsiliginda-ihaleye-verilecek-5_resized

kat-karsiliginda-ihaleye-verilecek-4_resized

Görüşülen madde MHP, CHP ve Bağımsız üyelerin red, Ak Partili üyelerin onay oyu vermesi sonucu oy çokluğu ile kat karşılığında ihaleye çıkarılması kabul edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. AVM İSTİYORUZ BİLECİKLİ ÜNİVERSİTE GENÇLERİ BURSA VE ESKİŞHİRE GİDİYOR EKONOMİYİ ORAYA GİDİYOR BİLECİK BİR SEY KALMIYORRRONDAN GELİŞMİYORRR SİNEMA SALONU İSTİYORUZZ EN YENİ FİLMLER MODERN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam