Kayı Boyu Camii İçin Yardım Çalışmaları Devam Ediyor

Kayı Boyu Camii İçin Yardım Çalışmaları Devam Ediyor

Kayı Boyu Camii, yapımı tamamlandıktan sonra Bilecik’in en büyük camisi olacak. Caminin yapımının tamamlanması için bu kez de hurdalar değerlendirilerek hayra dönüştürülüyor. Daha önce çeşitli faaliyetlerle gelir elde eden Kayı Boyu Camii Yaptırma Yaşatma Derneği bu kez de hurda toplayarak bunları hayra dönüştürecek.

23 Ağustos 2013 Cuma günü Kayı Boyu Camii’nde okunan hutbenin ardından görevliler bir duyuru yaparak, caminin ihtiyacı olan paranın toplanması için vatandaşlardan hurdalarını camiye vermelerini istedi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kayı Boyu Camii Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Ehliman Bozkurt, “Cami avlusuna yapılacak, camiye giriş, Kur’an kursu müştemilatı, abdesthane, tuvaletler ve gasilhane inşaatı için ihtiyaç olan 80 ton demir ve 1000 m3 beton ihtiyacı olacak. Camimize verilecek hurdalar bu hayırlı iş için kullanılacak.

Bu cami halkımızın camisi. Tamamlandığında Bilecik’in simgesi olacak. Tüm Bileciklilerden desteklerini esirgememelerini, camilerine sahip çıkmalarını bekliyoruz.

Yardımların yeterli olması durumunda inşaata Ekim ayında başlanacak ve 5 ay içinde tamamlanarak cami ibadete açılacak.” diye konuştu.

Dernek Başkanı Bozkurt, hurdalarını camiye getirebilecek olanların getirmelerini, getiremeyenlerin ise 212 17 27 nolu telefonu arayarak adreslerini bırakmalarını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam