Kayı Plaza’da korkutan yangın!

Kayı Plaza’da korkutan yangın!

Bilecik’te faaliyet gösteren Alışveriş Merkezi olan Kayı Plaza’da yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alınırken itfaiye çalışanı yaralandı, 3 kişi de dumandan etkilendi.

Atatürk Bulvarı üzerinde Kayı Plaza’da iddialara göre makine dairesinde yangın çıkarken ,yangının bacaların içindeki kurumları tutuşturduğu öğrenildi.

Olay yerine kısa sürede gelen İtfaiye ekiplerinin bir kısmı binanın alt katından yangına müdahale etti ve bir kısmı da çatı katındaki bacalardan müdahale etmeye çalıştı.

Binada bulunan vatandaşlar kontrollü bir şekilde tahliye edilirken, önlem amacıyla elektriklerin kesildiği öğrenildi. Çatı katına çıkan ekipler yanlarında getirdikleri hortumları vanalara bağlarken, önlem amacıyla kesilen elektrik yüzünden yangının bir süre önüne geçilemedi.

Çatı katındaki baca kovalarla su dökülürken binadaki yangın tüpleri ile de müdahale edilmeye çalışıldı. Diğer taraftan binanın alt katındaki mağazalar ve makine dairesine itfaiye araçları ile müdahalede bulunulurken, bir itfaiye çalışanı yaralandı. Yaralı itfaiye çalışanına ambulans içinde müdahale edilirken, 3 kişinin de dumandan etkilendiği öğrenildi. Diğer yandan yaklaşık bir saat süren uğraş sonrası ancak kontrol altına alınabilen yangında aşırı duman yüzünden kafeterya ve mağazalarda maddi zarar oluştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam