KAYIBOYU CAMİİ YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

KAYIBOYU CAMİİ YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

 

Elde edilecek gelir cami derneği tarafından inşaatın tamamlanmasına katkı olarak kullanılacak.

Kermesin açılışını İl Müftü Vekili Nihat Kaya yaptı. İl Müftü Yardımcıları Özdemir Taş, Ahmet Tokgöz, dernek başkanı ve din görevlileri ile vatandaşların da hazır bulunduğu açılışta bir konuşma yapan Müftü Vekili Nihat Kaya; böyle bir etkinliği düzenledikleri için kurs öğreticilerine ve katkı sağlayan öğrenci ve vatandaşlara teşekkür etti. Uzun bir zamandır derneğin fedakar çalışmaları, İl Müftülüğünün destek ve gayretleri ile fedakar Bilecik halkının maddi destekleriyle yapımı devam eden külliyenin bir an önce ibadete açılması için daha fazla gayret gerektiğini hatırlatan Kaya, bu konuda maddi durumu iyi olan vatandaşlarımıza da seslenerek, “Geliniz Bilecik ilimizin manevi hayatına daha çok canlılık katacak olan bu mabedi tamamlayacak desteklerimizi artıralım, bu mabedi bir an önce halkımızın hizmetine sunalım” diye konuştu.

Dernek Başkanı ve yönetim kuruluna, yardımları olan herkese ve cami din görevlilerine de teşekkür eden Kaya; önümüzdeki dönemlerde bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini hatırlattı.

Cami dernek Başkanı Ehliman Bozkurt da katılım ve desteklerinden dolayı İl Müftü Vekili ve personeline özellikle teşekkür etti. Cami bünyesindeki Kur’an Kursunun camiye ayrı bir mana verdiğini de hatırlatan dernek başkanı kurs öğreticilerine ve öğrencilerine bu anlamlı gayretleri için şahsı ve yönetim kurulu adına şükranlarını ifade etti. “Halkımızın desteği var, ama yük ağır, bu güne kadar gelindi, bu güzel külliyenin tamamlanması için imkanı olan işadamı ve hayırsever vatandaşlarımızın daha çok desteğini bekliyoruz” diyen Bozkurt sözlerini, “İstiyoruz ki Bilecik ilimizin şaheseri olacak bu mabed bir an önce bitsin.” şeklinde tamamladı.

Kermese öğrenciler ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam