KAYIBOYU CAMİİ’NDE İLK CUMA NAMAZI

KAYIBOYU CAMİİ’NDE İLK CUMA NAMAZI

Cuma namazında ilk vaazı İl Müftü Vekili Özdemir Taş verdi. Taş, vaazında Ramazan ayının önemini anlattı. İl Müftüsü Necati Akkuş'un yakın akrabasını kaybettiğinden dolayı cami açılışına katılamadığını belirtti.

Kayıboyu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ehliman Bozkurt, cami inşaatının avlusu ve bahçesinin tam anlamıyla bitmediğini fakat caminin ana kısmı olan bölümde çalışmaların tamamlandığını bu yüzden Ramazan ayında ibadete açmak istediklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Büyük bir olay bizim için. Aynı ekiple 10 sene devam ettirdik, çalışmalarımız devam ediyor. Bilecik’in hemen hemen her yerinden ağaç kestik, getirdik, onları değerlendirdik. 2004 Aralık ayında temelini attığımız camimizin inşaatı, hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla 2014 yılının Ramazan ayında ibadete açtık. Camimizin inşaatının avlusu ve bahçesi tam anlamıyla bitmedi. İnşaatımız devam ediyor. Ama camimizin halıları, ahizeleri, ses sistemleri yapıldı. O yüzden bu Ramazan ayına yetiştirip ibadete açmak istedik.” 

Diğer yandan Cuma namazı çıkışında cami derneği tarafından cemaate pilav, ayran ve tatlı dağıtıldı.

Kayı Boyu Camii’nde kılınan ilk Cuma namazına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. CANER ALKAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam