• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAYITLI İSTİHDAM TEŞVİKLERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİ

KAYITLI İSTİHDAM TEŞVİKLERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİ

Bursa TSO liderliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle düzenlenen GEKAD Projesi’nde eğitimler tüm hızıyla sürüyor. Kayıtlı istihdamın yaygınlaşması için büyük önem taşıyan proje kapsamında ‘Kurumsallaşma’ eğitimlerinde, kayıtlı ekonominin işçi ve işveren açısından faydaları Bozüyüklü firmalara anlatıldı.

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen eğitimde Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden Prof. Dr. Oğuz Karadeniz, ‘Kayıtlı istihdam ve faydaları’ ile ‘İşveren Açısından Kayıtlı İstihdam ve Faydaları’ konulu eğitimlerde katılımcılarla önemli bilgiler paylaştı. Karadeniz, kayıtlı istihdamın ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirtti.

BOZÜYÜK TSO VE MEYBEŞ A.Ş. İŞBİRLİĞİNDE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELENDİRME SINAVLARI DEVAM EDİYOR.

Bozüyük TSO Üyeleri ve çalışanlarını yakından ilgilendiren Mesleki Yeterlilik Belgeleri ve bu konuda Bozüyük TSO’nun yaptığı çalışmalar ile ilgili Bozüyük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent açıklamalarda bulundu. Levent açıklamalarında aşağıdaki konulara yer verdi.

“Mesleki Yeterlilik Belgelendirme çalışmaları uzunca bir süredir iş dünyasının gündemini oluşturuyor. Bu konuda TOBB önderliğinde kurulan MEYBEM A.Ş. ve Bozüyük TSO Organizasyonunda yasal mevzuatı uygulamak ve başta üyelerimizin çalışanları olmak üzere bölgemizdeki meslek sahiplerinin mesleklerinin belgelendirilmesi için Teorik, Pratik ve Mülakat aşamalarından oluşan belgelendirme programına devam etmekteyiz.”

Oda üyelerinin cezai işlemlere maruz kalmasına neden olabilecek bu düzenlemeye uygun çalışabilmeleri amacıyla Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası belgelendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam