Kaymakam adayları Bilecik’e geldi

Kaymakam adayları Bilecik’e geldi

 

Söğüt Kaymakam vekili ve İnhisar Kaymakamı Yusuf Altun tarafından karşılanan İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkan Yardımcısı Murat Erkan, şube müdürleri, eğitim uzmanları ve 78 kaymakam adayı, Söğüt'te tarihi ve turistik bölgeleri gezdi. 
İlk olarak Ertuğrulgazi Türbesi'ni ziyaret eden heyet, daha sonra Türk Büyükleri Anıtı, Söğüt Müzesi, Kaymakam Çeşmesi, Hamidiye İdadisi ve Darül Eytam (Yetimler Yurdu) ve Dursun Fakih Türbesi'ne gitti. 
Kaymakam Vekili Altun, Söğüt Seramik Fabrikası'nda verilen yemekte yaptığı konuşmada, Söğüt'ün kuruluş, kurtuluş ve diriliş şehri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
''Kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, ulu çınarın kök salıp filizlendiği bu topraklar Türkiye'nin en eski yerleşim yerlerindendir. Bir tohum olarak bu topraklarda filizlenen Osmanlı ulu çınarı, 6 asır boyunca 3 kıtada milyonlarca farklı inanç ve ırktan insanı adaletle, hoşgörüyle gölgesinde barındırmıştır. Osmanlının doğuşuna şahitlik eden bu topraklar, bunun gururunu taşımaktadır.'' 
İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkan Yardımcısı Erkan da Söğüt'ten başlayarak İstanbul'da tamamlanacak gezi programında, Türkiye'nin tarihi yerlerinde incelemede bulunacağını söyledi. 
Kaymakam Vekili Altun, Eğitim Daire Başkan Yardımcısı Erkan'a ve 96. dönem kaymakam adaylarına çeşitli hediyeler verdi.AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam